Ventspils Big Band vārds cieši saistīts ar saksofonistu Ziedoni Zaikovski, kurš daudzu gadu garumā kopis Big Band tradīcijas. Kopš 2010. gada rudens Ventspils Big Band darbojas saksofonista Renāra Lāča vadībā. Mūziķiem ir iespēja pilnveidot muzikālās iemaņas, kā arī attīstīt savas prasmes džeza harmonijā, improvizācijā un ritma mācībā, kas ir būtiska bigbenda mūzikas sastāvdaļa. Big Band sniedzis koncertus Ventspils skolās, Pārventas bibliotēkā, Rojā, Kandavā, Talsos, Ventspilī ar dziedātājiem - Intaru Busuli, Jāni Stībeli, Amber. Piedalījies džeza mūzikas festivālā “Saulkrasti 2011”. Džeza mūzikas festivāla ”Ventspils Groove 2011” ietvaros Ventspils Big Band koncertējis kopā ar izcilo zviedru komponistu, aranžētāju, multiinstrumentālistu, prestižās “Grammy” mūzikas balvas ieguvēju Magnusu Lindgrenu (Magnus Lindgren) un viņa kvintetu “Batucada Jazz”, kas pašreiz ir viens no pieprasītākajiem kolektīviem Eiropā.

Pēdējo gadu laikā kolektīvs ieņēmis nozīmīgu vietu Ventspils kultūras dzīvē un iemantojis savu klausītāju loku, ietverot ļoti dažādu vecumu, interešu un tautību klausītājus.

Sezonā tiek nospēlēti ap 40 koncertu, sagatavotas vairākas jaunas koncertprogrammas. Ventspils Big Band uzstājas arī Liepājā, Kandavā, Tukumā, Rīgā, Valmiera, Saulkrastos, Ogrē.

Īpaši jāizceļ koncertcikls "Iepazīstot Big Band" ,kurā Ventspilnieki varēja iepazīties ar Big Band stilistiku ,izciliem Latvijas un ārzemju solistiem, tādejādi arī popularizējot Ventspils kultūras dzīves aktivitātes Latvijā un aiz tās robežām.

   

Jazz festivāla "Ventspils Groove 2013" ietvaros sagatavota programma ar pasaulsslaveno jazz ērģelnieku Raphael Wressnig un dziedātāju no Ņujorkas Joey Blake.

  • Koncerts Ventspilī, t/n "Jūras vārti" 2014. gada 4. maija svētku koncerts - Ventspils Big Band un Maestro Raimonds Pauls un Ritvars Garoza