Ventspils kultūras centra lībiešu ansamblis "Rāndalist" savu darbību sāka 2004. gada Angelikas Jansones - Grīnbergas vadībā.

Pašlaik ansamblī dzied astoņas dziedātājas un kolektīva repertuāra pamatā ir dziesmas lībiešu valodā, bet ir arī latviešu valodā.

Katru gadu ansamblis piedalās Lībiešu svētkos un lībiešu karoga svētkos Mazirbē, dievkalpojumos Miķeļtorņa baznīcā. 2006. gadā "Rāndalist" piedalījās Starptautiskajā nacionālo kultūras biedrību festivālā Rēzēknē, lībiešu valodas ābeces atvēršanas svētkos un foto un mūzikas izstādē "Zaļš, balts, zils" Ventspils bibliotēkā, kā arī Jāņa Prinča pieminekļa atklāšanas pasākumā. Ansamblis aktīvi ņem dalību lībiešu vakarēšanas pasākumos Amatu mājā, kā arī piedalās Karlīnes ielas svētkos, 2009.gadā kolektīvs piedalījās 5. Starptautiskajā nacionālo kultūru festivālā "Ventspils vainags 2009", bet 2010. gadā ar savu dziesmu priecēja klausītājus 5. Latvijas mazākumtautību nacionālo kultūru festivālā Rēzeknē. 2010. gadā ansamblis piedalījās projektā Amatu mājā "Lībiešu nedēļas Ventspilī", H. Dorbes muzejā dziedāja pasākumā par lībiešu  dzejas izlasi "Es viltīgāks par tevi, menca". Šajā pat gadā ansamblis piedalījās lībiešu "Dēliņu" sētas 40 gadu jubilejas pasākumā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.  2011. un 2012. gadā ansamblis piedalījās Lībiešu kultūras dienās Ventspilī, kā arī 6. Starptautiskajā kultūras festivālā "Ventspils vainags", ansambļu festivālā Tārgalē "Dziesmu putenis" un lībiešu dziesmu dienā Tīnūžos.

Aicinām uz mūsu koncertiem! Būsim kopā lībiešu dziesmā un valodā!

Tālrunis 26340562.