Vidējās paaudzes deju kolektīvs KURZEME savu darbību ir uzsācis jau tālajā 1981. gadā p/s Ventspils pašdarbnieku saimē. Gadiem ritot un iekārtām mainoties, nu jau kopš 2000. gada darbojamies Ventspils kultūras centra paspārnē.

Gadu gaitā kolektīvs ir piedalījies vairākos festivālos un koncertos ne tikai Latvijā, bet arī aiz robežām. Ir dejots koncertos Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Serbijā. Esam pabijuši starptautiskajā deju festivālā Čehijā, vasaras saulgrieži ir iedejoti Vācijā.

Savukārt ventspilniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja mūs redzēt dažāda mēroga pilsētas pasākumos un svētkos. Laika gaitā dejojot esam kļuvuši ne tikai par deju partneriem, bet arī par labiem paziņām un draugiem. Kopā tiek svinēti svētki, jubilejas un baudīta atpūta.

Līdzīgi kā sportistiem olimpiāde, mums šis 2013.gads bija XV Deju svētku gads un izdejots lieluzvedums „Tēvu laipas”. TAUTAS deja – tas ir vairāk nekā mēģinājumi un kopā būšana, tas ir spēks dvēselei un gandarījums ikdienai. Taču līdz galam to var saprast tikai tas, kurš pats bijis dziesmu un deju svētku lielajā virpulī.

Mēs noteikti priecāsimies par jebkuru jaunu dalībnieku, kurš savā ikdienā gribētu ienest dejot prieku! Svarīgākais ir gribēt, pārējo iemācīsim kopā ar mūsu jauno vadītāju Indru Zarāni /tel.29410084/ Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās plkst. 20.00 teātra namā „Jūras vārti”.

VPDK „Kurzeme” –  mūsu DEJA ir spēks, tāpēc dejosim, kamēr esam šai saulē, bet TU piebiedrojies!

Ienāc arī http://www.draugiem.lv/group/18430892/vpdk-kurzeme/