Publicēts:   10/18/2017
Atpakaļ

Koncerts “Amerikāņu ģēnijs – Leonards Bernsteins”

Trešdien, 18. oktobrī, plkst. 19.30 Ventspils kultūras centrā aicinām uz koncertu “Amerikāņu ģēnijs – Leonards Bernsteins”.

 

Koncertā piedalīsies dziedātāji Mihails Čulpajevs un Annija Putniņa, kuri tika nominēti Lielajai Mūzikas balvai 2015 kategorijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies komponists un pianists Raimonds Petrauskis, bet koncerta kopainu ir veidojis režisors Kārlis Krūmiņš.

Pastāv uzskats, ka laulība un ģimene ir labklājības garants un stūrakmens. Divu mīlošu cilvēku savienība un veiksmīgas dzīves svarīgākā sastāvdaļa, jo tās mērķis ir radīt pēcnācējus (un jo vairāk, jo labāk). Tā ir oficiālā paradigma. Bet ir arī neoficiālā. Tā, kur izpratne par laulību un tās nerakstītie likumi saglabājušies no aizvēsturiskiem laikiem. Tā, kur sievietes vieta ir pie pavarda, bet vīrieša – kaut kur mežā dzenāt mežacūkas.        

Šajā koncertā izskanēs L.Bernsteina skaņdarbi, kas portretē sievietes lomu, iestūrējot laulības ostā. Lenija mūzika ar pamatīgu ironijas devu apspēlē gan attiecību romantisko dabu, gan attiecību praktisko pusi, pavisam viegli un neuzbāzīgi atklājot jautājumu – cik mēs katrs esam gatavi īsti patiesai, pilnīgai un laimīgai dzimumu vienlīdzībai.

Koncerta programmā amizantie un vokāli sarežģītie dziesmu cikli I Hate Music un La Bonne Cuisine, ironiskie dueti un solo no operetes Candide, miniatūru cikli klavierēm, kā arī mūzikla Westside story romantiskākās melodijas.

Biļetes cena 4.00 EUR.

Biļešu iepriekšpārdošana Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63624796), visās “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv.

Finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība.

Organizē VSIA „Latvijas Koncerti” un Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs.