Ventspils teātris aicina uz pirmizrādi

 

Otrdien, 27. martā un trešdien, 28. martā plkst.19.00 Ventspils Kultūras centrā, atzīmējot Starptautisko teātra dienu, Ventspils teātris aicina skatītājus uz R.Blaumaņa “Trīnes grēki” iestudējumu ventspilnieku versijā.

 

Izrādē, divās daļās ar starpbrīdi, nodarbināti gandrīz visi  teātra aktieri. Divas pirmizrādes – jo divi spēlējošie sastāvi. 27. martā par Trīni pārtaps Simona Grieze, bet 28. martā tā būs Maija Feldmane. Made – Ineta Kalniņa un Sinta Daliņa. Brencis – Andris Lasmanis un Olafs Indersons. Ābrams – Olafs Indersons un Andris Lasmanis. Rembēniete – Vita Kaudze un Anita Kalniņa. Juris – Oskars Kaulēns un Kaspars Doniņš. Emīlija – Simona Pastore un Lāsma Mencendorfa. Dāvis – Jānis Birznieks un Uldis Zeme. Māte – Liāna Griķe un Simona Grieze. Daži aktieri savās lomās ir vienīgie un spēlēs abās pirmizrādēs. Tie ir Jaņuks – Reinis Freibergs, Annule – Elīna Skore, Atis – Mareks Kivulāns un Tēvs – Antars Grīnfelds.

 

Pēc ilgāka pārtraukuma šo izrādi veidoja Vija Draviņa, ciešā sadarbībā ar scenogrāfu Aldi Birznieku, kostīmu mākslinieci Inetu Jaunpetroviču, deju pasniedzēju Indru Zarāni, gaismotāju Indru Vītiņu, skaņu operatoru Mareku Spruģevicu. Izrādē piedalīsies arī dziesmu ansamblis “Ventiņ” Dinas Bānes vadībā un akordeona pavadījumus izpildīs Artūrs Bānis.

 

“Trīnes grēki” ir joku luga četros cēlienos. Blaumanis par savām joku lugām saka: “Cilvēks taču nespēj vienmēr būt nopietns. Viņam vajaga arī prieka, vajaga kādreiz arī krietni izsmieties…”. Un 1904.gadā Ērgļos pats autors nospēlē Ābramu.

 

Kas tad ir tie Trīnes grēki? Izrādes veidotāju prāt, lielas ilgas pēc mīlestības, sapratnes un siltuma. Katram gribas būt mīlētam un mīlēt kādu. Grēkojot Trīne dara visu, lai beidzot taču arī “viņu, vienu no tām retām vijolītēm” gribētu apprecēt Juris, Brencis, Jaņuks, Ķikreižu Kārlis,  Pupiņu Spricis vai Limbaku Ludis… un vēl… un vēl… un vēl kāds… Būs joki, piģermiģeri, pārpratumi, jūtu kaislības. Būs dziesmas, būs akordeona mūzika un dejas. Būs pāri, kas dabonas un kāds, kurš paliek bešā…

 

Sagatavojot lugu iespiešanai, Rūdolfs Blaumanis sākotnēji bija sarakstījis arī kuplejas. Vēlāk tās no lugas izņemtas. Lugas beigās koris dzied:

“Nava, nav par velti mīlēts, viss, kā vēlams, nobeidzas!

Un uz priekšu tas tiek zīlēts: mūsu pāriem labi ies!

Ļauns gan labam iecērt pliķi un zin naida sēklu sēt,

Tomēr mīla katru niķi māk ar slavu uzvarēt!”

 

Uz tikšanos pirmizrādēs!

 

Biļetes cena 3.00 EUR.

Biļešu iepriekšpārdošana Ventspils kultūras centra kasē (tālr. 63624796), visās “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv.