Publicēts:   01/29/2019
Atpakaļ

Filmas “100 gadi esības vējos” pirmizrāde Ventspilī

Otrdien, 29. janvārī, plkst. 19.00, Kultūras centra Lielajā zālē, ikviens aicināts apmeklēt bezmaksas kinoseansu un pirmizrādi Ventspilī filmai “100 gadi esības vējos”.

 

 

Dokumentālajā pilnmetrāžas filmā “100 gadi esības vējos” ar vēsturiskiem arhīva materiāliem tiek akcentēti svarīgi neatkarīgas valsts veidošanas notikumi. To apliecina filmas varoņi, kuri tos laikus pieredzējuši un bijuši aktīvi dalībnieki šajos procesos.

 

Filmas varoņi ir 16 Latvijas valsts vienaudži. Viņu aktīvā sabiedriskā dzīve, dzīvesprieks un zinātkāre, ļauj iekļauties 21.gs. tehnoloģiju laikmetā. Filmas varoņi stāstīs un dalīsies atmiņās par pārdzīvoto laikmeta griežos gadsimta nogrieznī. Tiks dokumentēti šo cilvēku dzīves stāsti, papildinot tos ar unikāliem vēsturiskiem arhīva materiāli materiāliem, tā spilgtinot Latvijas valsts pirmo simtu gadu vēsturi. Filmas lielākā vērtība – saruna ar Latvijas valsts tapšanas aculieciniekiem, Latvijas vienaudžiem.

 

Dokumentālo filmu veidoja aktīvu domubiedru grupa, profesionāli ļaudis - režisori, scenāristi, žurnālisti, producenti, operatori:

 

Literārais scenārijs – Ludmila Ikere

Montāžas autore – Gunta Ikere

Skaņu režisors – Aivars Riekstiņš

Operatori – Valdemārs Helmanis, Ēriks Lauskis, Džeralds Kalvāns

Drona operators – Romāns Giļarovs

Producentu grupa – Valters Kagainis, Lūkass Mairis Marcinkevičs, Velta Puriņa

 

Filmas pirmizrāde notika 2018. gada 11. novembrī – kinofestivāla “Lielais Kristaps” ietvaros.

 

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].