Ukraiņu kultūras dienu atklāšanas pasākums

No 8. līdz 11. augustam Ventspils Ukraiņu kultūras biedrība „KOBZAR” aicina ventspilniekus un pilsētas viesus apmeklēt ukraiņu kultūras dienas "Vasara Ventspilī".
Galvenais “Vasara Ventspilī” kultūras programmas uzdevums ir ukraiņu kultūras mantojuma un tradīciju saglabāšana, popularizēšana un ukraiņu integrēšana latviešu sabiedrībā. Amatiermākslas kolektīvu koncerti dos iespēju iepazīt ukraiņu mākslas,  tautas dejas un tautas mūzikas kultūras tradīcijas. Pasākums iecerēts kā krāšņs un svinīgs notikums ar daudzveidīgu programmu un iespēju Ventspils pilsētas un novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīt ukraiņu kultūru. Kultūras programmas norisē tiks iesaistīti mākslas kolektīvi, tautas daiļamata meistari un mākslinieki no tādām Ukrainas pilsētām kā Kropivņicka, Kolomija, Kijeva, Černovci, Ivano- Frankovska, Červonograda, Kosmača. Kopumā pasākumā iesaistīties 63 dalībnieki. Pasākuma viesiem šī būs lieliska iespēja ne tikai baudīt mākslu, bet arī iepazīt Ventspili, tās ainavu un arhitektūru, to iemūžinot savās gleznās un vēlāk veidojot izstādes.

Pasākumu programma:

8.augustā Sociālās aprūpes namā “Selga”

16:00 Svētku dalībnieku koncerts

9.augustā Ventspils Galvenajā bibliotēkā

13:00 Mākslinieku radošā darbnīca un gleznu izstāde

Piedalās: Tautas daiļamata meistari un mākslinieki, kā arī ukraiņu dziesmu izpildītāja Zoja Slobodjan.

10.augustā Ventspils Kultūras centrā

18:00 Ukraiņu kultūras dienu atklāšanas koncerts

11.augustā Bērnu pilsētiņā

11:00 Svētku koncerts bērniem

11.augustā Bērnu parkā “Fantāzija”

15:00 Ukraiņu Kultūras dienu noslēguma koncerts

Piedalās: Kolomijas vokālais ansamblis ‘’Serpanok’’, Kropivņickas horeogrāfijas ansamblis ‘’Rosinka, ukraiņu dziesmu izpildītāja Zoja Slobodjan, ukraiņu dziesmu ansamblis “Mrija”.

Darbosies ukraiņu sēta, notiks ukraiņu nacionālās virtuves degustācija.

Ieeja Ukraiņu kultūras dienu pasākumos ir bezmaksas.

Pasākumu organizē Ventspils Ukraiņu kultūras biedrība “ KOBZAR”.

Pasākumu atbalsta: Ventspils pilsētas dome, Ventspils Brīvostas pārvalde, Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs, Ventspils bibliotēka, Ventas balss, Kurzemes TV,  SIA "Vana", Ventspils Jaunrades nams, Sociālās aprūpes nams “Selga”.

Esiet laipni gaidīti “Ukraiņu kultūras dienu” pasākumos.

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].