Ventspils lībiešu dziesmu ansambļa “Rāndalist” diska prezentācija

Piektdien, 2.augustā plkst. 14.00, Ventspils pilsētas svētku laikā, Piejūras brīvdabas muzeja Lībiešu sētā tiks atvērts Ventspils lībiešu dziesmu ansambļa “Rāndalist” 15 gadu jubilejai veltītais dziesmu disks “Ventspils lībiešu dziesmas”.

Ansambļa vadītāja Maija Kronberga un ansambļa vecākā, pilsētā cienīta lībiešu sabiedrības organizatore Ausma Ernestovska uzsver, ka lībiešu valoda ir visas Latvijas bagātība, ko, kā greznu kultūras mantojuma rotu, sniedz Kurzeme. Ventspils lībiešu dziesmu ansamblis “Rāndalist” dzied, apgūst un popularizē lībiešu valodu un ir gandarīts, ka, ar Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu, ir ierakstītas 25 dziesmas, sagatavots CD buklets un izdots dziesmu CD.
Biedrība „Mazirbes draugu kopa”, iekļaujoties ANO Ģenerālās Asamblejas 2019. gadā pasludinātā Starptautiskā pamatiedzīvotāju valodas gada norisēs, īstenojusi projektu “Ventspils lībiešu dziesmas”, lai saglabātu un popularizētu lībiešu valodu kā Kurzemes kultūras mantojumu no Ventspils. Projekta laikā tika ierakstīts un izdots Ventspils lībiešu dziesmu ansambļa „Rāndalist” dziesmas CD lībiešu un latviešu valodā, atzīmēta ansambļa 15 gadu pastāvēšana, tādejādi popularizējot lībiešu valodu.
Lībiešu valodas saglabāšana un iespēja to klausīties dziesmās, palīdz būt lepniem par Kurzemes rotu, seno valodu, kas vēl skan Ventspilī.

Valodas saglabāšanas nozīmi lībieši apzinājās jau pagājušā gadsimtā un skanīgās mazirbnieka Kārļa Staltes dzejas rindās  tika atgādināts:

Rāndakēļ, min jemākēļ, (lībiešu valodā)      
pivā minnõn um sin ēļ,                                  
Kis võib rāndakīeldõ unnõ,                           
unūb ka eņtš jemā sõnnõ.                              

Jūrmalnieku valoda, mana dzimtā valoda,   
Svēta man ir tava balss.
Kas var jūrmalnieku valodu aizmirst,
Aizmirst arī savas mātes vārdu. 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected]

Turpmākai informācijai:

Lilita Kalnāja
Tālr. 29237185; e-pasts: [email protected]