Laikraksta alejas un strūklakas “Lietussargs” atklāšanas pasākums

Piektdien, 2.augustā, plkst.18.00 ventspilnieki un pilsētas svētku viesi tiek aicināti pulcēties labiekārtotajā Laikrakstu alejā, kur tiks atklāts jauns pilsētvides dizaina objekts – tēlnieka Gļeba Panteļejeva projektēta strūklaka “Lietussargs”.

Jaunās strūklakas ‘’Lietussargs’’ atrašanās vieta – Ganību – Jūras - Kuldīgas ielu krustojumā, ir kā jau divu esošo strūklaku ‘’Valzivs’’ un ‘’Saules laiviņas’’ papildinājums un turpinājums. Simboliski apkārt esošās ielas ar savu satiksmi un nelielo atpūtas salu starp tām, it kā aicina ikdienas skrējienā apstāties un kaut vai uz mirkli atvilkt elpu, vērojot atslieto lietussargu no kura pil ūdens. ‘’Lietussargs’’ ir iecerēts kā simbols, kas rada drošību, sargā un vieno! Rada drošību  sabiedrībai, sargājošs diviem mīlniekiem, spēle mazam bērnam, kas var paslēpties no vecākiem. Labiekārtotā Laikrakstu aleja vilināt vilina norunāt šeit tikšanos, lai pēc brīža atkal dotos tālāk savās gaitās!

Paralēli jaunās strūklakas atklāšanai tiks atklāta arhitekta Andra Veidemaņa veidotā Laikraksta aleja, kur labiekārtojuma pārbūves laikā tika veikti centra teritorijas publiskās ārtelpas vērienīgi pārbūves darbi.

Ar aizraujošu deju priekšnesumu pasākumu atklās Rita Biezēka un Kristaps Ķeselis no deju grupas ‘’Soul Tap’’. Uzrunu teiks Ventspils Pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un strūklakas idejas autors un tēlnieks Gļebs Panteļejevs.

Pēc pasākuma izskanēšanas pilsētas viesi un ventspilnieki tiek aicināti doties uz Pilsētas svētku atklāšanas pasākumu Rātslaukumā!

Projekta Laikrakstu alejas labiekārtošana un strūklakas ‘’Lietussargs’’ uzstādīšana īstenotājs ir Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde ‘’Komunālā pārvalde’. Atklāšanas pasākums top sadarbībā ar “Ventspils Kultūras centrs”.

Tiekamies pie Lietussarga!