Publicēts:   27/11/2019
Atpakaļ

Baltkrievu dziesmu ansamblim "Žuravinka" panākumi pirmajā baltkrievu dziesmu konkursā Latvijā

23. novembrī Rīgā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma", notika pirmais baltkrievu dziesmu konkurss Latvijā, kurā piedalījās arī Ventspils Kultūras centra baltkrievu dziesmu ansamblis "Žuravinka" un kļuva par tā uzvarētāju.

Konkursu organizēja Baltkrievijas vēstniecība un tajā piedalījās 16 kolektīvi no 9 Latvijas pilsētām - Rīgas, Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Jēkabpils, Līvāniem, Krāslavas, Rēzeknes un Daugavpils, izpildot dziesmas baltrkievu valodā.

Dalībnieku sniegumu vērtēja profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija starptautiskā jauniešu vokālās mūzikas festivāla "Riga Symphony" direktore, komponiste Jeļena Švilpe, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas profesore un mākslas zinātņu doktore Ieva Tihovska, Baltkrievijas Valsts kultūras un mākslas universitātes Mūzikas fakultātes dekāne Irina Gromoviča un citi speciālisti. 

Par uzvarētājiem un Grand Prix ieguvēju pieaugušo grupā tika atzīts Ventspils baltkrievu dziesmu ansamblis "Žuravinka" (ansambļa vadītāja Anželika Zraičenko, koncertmeistare Nataļja Matjušenko, horeogrāfe Jeļena Smirnova). Tas ieguva iespēju pārstāvēt Latvijas diasporu Pasaules baltkrievu kultūras dienās nākamā gada septembrī, un iespēju profesionālā studijā ierakstīt savu dziesmu albumu.

Ansambļa vadītāja Anželika Zraičenko, koncertmeistare Nataļja Matjušenko, horeogrāfe Jeļena Smirnova.