Dokumentālā filma "Valkātājs" un tikšanās ar režisoru Ivaru Zviedri

Piektdien, 6. martā, plkst. 18.00 Ventspils Kultūras centrā tiks demonstrēta režisora Ivara Zviedra dokumentālā filma "Valkātājs".

Trīs gadu laikā Latvijas pierobežā veidota filma par jaunu profesiju “valkātājs”, kas apzināti balansē uz likuma robežas.

Nelegālā imigrācija un bezdarbs Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā rada jaunu profesiju – “valkātājs”. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns?

Režisors un operators Ivars Zviedris saka: “Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem”.  Režisors skaidro, ka viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, jo, viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos.

Filmas treileris: https://vimeo.com/380678164

Vecuma ierobežojums: 7+. Garums: 69 minūtes.

Filma latviešu un krievu valodā, ar subtitriem latviešu valodā. 

Biļešu cena: 1.50 EUR. Biļetes pieejamas Ventspils Kultūras centra kasē. 

 

______________________________________________________________________________________________________________________

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected]