ATCELTS / Tematiskā pēcpusdiena par tēmu "Ģimene latviešu un krievu folklorā"

Sestdien, 21. martā, plkst. 14.00 Ventspils latviešu folkloras kopa “Laipa” un krievu folkloras kopa “Zdravica” aicina visus uz tematisko pēcpusdienu par tēmu “Ģimene latviešu un krievu folklorā”, kas notiks Ventspils Kultūras centra Mazajā zālē.

Šajā tradicionālajā folkloras pasākumā folkloras kopas “Laipa” un “Zdravica” iepazīstinās klātesošos ar pazīstamām un ne tik pazīstamām tautas dziesmām par tuviniekiem, ģimeni - tēvu, māti, brāļiem, māsām.

Folkloras kopas “Laipa” vadītaja Ligita Vaļuka skaidro, ka ģimenes locekļi un to attiecības radušas savus daudzšķautņainos stāstus dainās  un tautas dziesmās un ka “ģimenes ieražu dziesmās” var izsekot cilvēka dzīves cikliem mūža garumā. Ģimene – tā ir tuvu cilvēku grupa, ko vieno radniecība vai morālās, juridiskās saistības, kopīga dzīves telpa. Senatnē ģimenes loma bija svarīga gan personīgās izdzīvošanas dēļ, gan sabiedrisko attiecību dēļ. Mūsdienās ir izteikts vēstījums, kas skan kā brīdinājums moderno cilvēku dzīves stilam un filozofijai - ģimenes sabrukums izraisa tautas bojā eju.

Folkloras kopas aicina ikvienu apmeklēt tematisko pēcpusdienu, lai kopīgi vienotos dažādās dziesmās un uzzinātu arī ko jaunu par ģimenes tēmu folklorā.

Ieeja bez maksas.

______________________________________________________________________________________________________________________

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected]