Baltkrievu kultūras dienas "No Līgo līdz Kupalai"

No 5. līdz 7. jūlijam, Ventspilī – Dzirnavu laukumā, bērnu parkā “Fantāzija” un Bērnu pilsētiņā, notiks XV Starptautiskais Baltkrievu Kultūras festivāls, kas ir krāšņs un svinīgs notikums Ventspils pilsētas kultūras dzīvē.
Plašu, daudzveidīgu un krāšņu  kultūras programmu sniegs tautas mākslas kolektīvi no Baltkrievijas un Ventspils, atzīmējot pasākuma 15.gadskārtu. Svētku pasākumos piedalīsies ap septiņdesmit dalībnieku, piedāvājot piecus koncertus Dzirnavu laukumā, Pārventas bērnu parkā “Fantāzija” un Bērnu pilsētiņā.
XV Starptautiskais Baltkrievu Kultūras festivāls aktualizē baltkrievu kultūras mantojuma un tradīciju saglabāšanu, kā arī iepazīstina Ventspils iedzīvotājus un viesus ar baltkrievu kultūras tradīcijām.
Pasākuma atklāšana notiks 5. jūlijā Dzirnavu laukumā. Klātesošos uzrunās Baltkrievijas vēstnieks Latvijā un Ventspils domes priekšsēdētājs. Kultūras festivāls tiks atklāts ar svētku dalībnieku koncertu un amatnieku paraugdemonstrējumiem.
Savukārt, 6.jūlijā notiks svētku pasākums Pārventā, piedaloties visiem svētku  dalībniekiem. Vakara programmā Dzirnavu laukumā notiks Līgo rituāls baltkrievu tradīcijā. Rituālā iekļauta vainagu pīšana, ugunskura iedegšana, dziesmas, spēles un rotaļas, kurās aicināti piedalīties visi pasākuma apmeklētāji.
Festivāla noslēguma dienā, 7. jūlijā,  Bērnu pilsētiņā un Pārventā, bērnu parkā “Fantāzija”, notiks svētku noslēguma koncerts, piedaloties visiem XV Starptautiskā Baltkrievu Kultūras festivāla dalībniekiem no Baltkrievijas un Ventspils.