Filmas "Kurts Fridrihsons" skatīšanās

Trešdien,  17.oktobrī, plkst. 18.00, Ventspils Kultūras centrā būs iespējams noskatīties Dzintras Gekas veidoto dokumentālo filmu “Kurts Fridrihsons”, kas pirmizrādi piedzīvos 11.oktobrī.

Šī filma ir personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.

Kurta Fridrihsona personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks.

 

Dokumentālās filmas demostrēšana notiks “Latvijas filmas simtgadei” ietvaros. Filmu veidojusi studija “Sibīrijas bērni”, kas dibināta 2001. gadā ar sākotnējo mērķi dokumentēt represēto un izsūtīto atmiņas intervijās, filmās un grāmatās. Studijas filmas ir ļoti pieprasītas dažādos latviešu diasporas centros visur pasaulē, represiju tēmai veltītie darbi regulāri iekaro augstus reitingus Latvijas televīziju ēterā.

Par filmu:

  • režisore: Dzintra Geka 
  • scenārija autore: Gundega Repše
  • operators: Viktors Gribermans
  • komponists: Gustavs Fridrihsons 
  • montāžas režisore: Gunta Ikere 
  • producente: Dzintra Geka 
  • studija: “Sibīrijas bērni”.

 

Saites uz filmas treileriem:

 

Vimeo:

https://vimeo.com/290240027

 

Youtube:

https://youtu.be/2KR2K9c5jBc

 

Ieeja bez maksas.

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].