JŪRAS SVĒTKI VENTSPILĪ 2018 “Ar vēju burās”

 

No 14.-15. jūlijam Ventspilī notiks tradicionālie Jūras svētki. Šā gada svētku devīze - “Ar vēju burās”.  

                           

Galvenie svētki ar dažādām izklaidēm svētku apmeklētājiem notiks 14. jūlijā.

No plkst. 8.00 – 17.00 Vecpilsētas tirgus laukumā notiks “Jūras svētku gadatirgus”. Jūras svētkos no plkst. 10.00-16.00 viesus gaidīs arī Ventspils bibliotēkas – Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde “Dzintara krasts”, savukārt Pārventas bibliotēkā varēsiet aplūkot izstādi “Jūra”, kuras autors ir Roberts Muzis.

 

Neizpaliks arī sportiskas aktivitātes. No plkst. 10.00 Ventspils pludmales volejbola stadionā notiks Ventspils atklātais Jūras kauss un Ventspils pilsētas atklātais čempionāts pludmales volejbolā. No plkst. 12.30 Ventas upes akvatorijā sāksies Ventspils Brīvostas kauss burāšanā.

 

No plkst. 12.00- 14.00 Livonijas ordeņa pilī ikviens būs aicināts apmeklēt Burinieka darbnīcu Ventspils muzejā. Darināsiet gafelšoneri - krāsosiet, naglosiet, dosiet vārdu un svinēsiet kuģa kāzas! Tāpat darbosies vēja zvanu, priežu mizas kuģīšu un korķa pludiņu darbnīcas.

 

Laukumā pie Galvenās bibliotēkas no plkst. 12.00 – 14.00 mazie Jūras svētku svinētāji aicināti doties pie “Jūras mātes dārgumu lādes”, kur būs darbnīca “Jautrie burinieki”, papīra kuģīšu veidošana no papīra un peldināšana, kā arī “Zelta zivtiņas” un “Pirātu maskas” darbnīcas.

 

Plkst. 13.00 laukumā pie Galvenās bibliotēkas ar muzikālu programmu “Jūras vējos” uzstāsies Ilona Balode-Ūdre un draugi.

 

No plkst. 13.00-15.00 Amatu mājā visus gaida “Lielais loms no tirgus” ar grilētām zivīm, muzikāliem priekšnesumiem un mezglošanas darbnīcām.  

 

No plkst. 17.00 – 19.00 Bērnu parkā “Fantāzija” Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācijas rīkots koncerts Zem Asgardas burām”. Koncertā piedalās dziedātāja, starptautisko konkursu laureāte Irina Morgunova un Ventspils Nacionālo kultūras biedrību kolektīvi.

 

Svētku dienas programma Ostas ielas Promenādē

 

Plkst. 11.00 notiks piemiņas brīdis “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelmē". Tajā piedalīsies PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītāja un vokālā pedagoga Gata Poriņa solo dziedāšanas un ansambļa klases audzēkņi Paula Mihailova, Ketrīna Grīga, Ance Dreimane.

 

No plkst. 11.00 – 17.00 centrālā svētku skatuve pārtaps par “Visu vēju ostu”. Šeit plkst. 12.00 sagaidīsim Jūras valdnieku Neptūnu un viņa lidojošo svītu. Notiks arī kuģu parāde un apskate.

Pēc tam ar daudzveidīgu koncertprogrammu uzstāsies “Marhils un draugi”, leģendārā grupa “OPUS PRO” un uz atraktīvu dancošanu aicinās Brāļi Auzāni kopā ar Jersikas Orķestri. Svētkus vadīs - aktrise Indra Burkovska. Ar deju priekšnesumiem uzstāsies deju ansambļa “Liedags” dejotāji un TMK Productions Denisa Tumakova vadībā.

 

Plkst. 13.00-16.00, laukumā pie Tirgoņu dārza “Auļojam vējam pa priekšu” - izjādes ar zirgiem un vizināšanās zirgu pajūgā.

 

Plkst. 13.00-16.00 Ostas ielas promenādē svētku dienā bez maksas varēsiet ķert vēju ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” .

 

Plkst. 12:30 - 17.00 “Aizvējā” Skolas un Lielās ielas krustojumā aizraujoši piedzīvojumi un sportiskas atrakcijas visai ģimenei.

 

Plkst. 12:30 - 15.30 laukumā pie Lielās ielas “Veco jūrnieku ligzdā” aicināti visi zvejnieki un jūrnieki uz kopīgu tikšanos, atmiņu stāstiem un dzīvespriecīgu koncertu. Uzstāsies Saldus akordeonu ansamblis “Akords”, Viļānu kapela “Bumberneicys” un kapela “Kreicburgas ziķeri” no Jēkabpils. Pasākumu vadīs Dailes teātra aktieris Mārtiņš Počs.

 

No plkst. 12.30 – 16.30 mazos Jūras svētku svinētājus gaidīs “Bērnu sala” (laukumā pie policijas ēkas). Šeit būs jautrība un radošās darbnīcas kopā ar košiem animāciju tēliem, kā arī piepūšamās atrakcijas.

 

Laukumā pie Kurpnieku ielas no plkst. 12.30-17.00 darbosies “Vēja un zemes sardze”, kur interesentiem būs pieejama Zemessardzes 46.kājnieku bataljona rekrutēšanas telts, kā arī atrakcijas bērniem.

 

“Ar jaunību pa vējam” – ar šādu devīzi no plkst. 13.00-17.00 pie Govs ceļotājas notiks izklaides jauniešiem. Uzstāsies grupas “Carnival Youth” un “Rahu The Fool”, kā arī ekstrēmā sporta paraugdemonstrējumi no “Green trial”.

 

Svētku vakara programma Ostas ielas promenādē

No plkst. 21.00 – 4.00 aicinām visus uz Jūras svētku vakara programmu Ostas ielas promenādē pie centrālās svētku skatuves. Šeit no plkst. 21.00 balli ieskandinās Brāļi Auzāni, plkst. 23.00 varēsiet vērot “Naksnīgo kuģu stāstu uz ūdens”, bet pēc tam jau atkal turpināsim  svētku balli kopā ar Brāļiem Auzāniem, “Bermudu divstūri”, DJ Magnusu Eriņu un DJ Tomu Grēviņu. Šogad Neptūns uzsauc visiem Jūras svētku svinētājiem balli bez maksas! 

 

15. jūlijā svētku svinības turpināsies Mazajos Jūras svētkos

Plkst. 12.00 Bērnu pilsētiņā – svētku programma bērniem. Izklaidējoša rotaļprogramma kopā ar bērnu iemīļotajiem animāciju filmu tēliem no “Ķepu patruļas”, kā arī burbuļu salūts.

 

No plkst. 13.00 – 16.00 Piejūras brīvdabas muzejā notiks “Mazie jūras svētki piejūrā”. Latviešu ziņģes un tautas deju kolektīvs ar skaistām dejām, zivtiņu ķeselēšana, zvejas rīku atpazīšana un zābaku mešana. Smiltiņu ģimenes cienasts - zivju zupu ar mārrutkiem.

 

Plkst. 15.00 Bērnu parkā “Fantāzija”– svētku programma bērniem. Izklaidējoša rotaļprogramma kopā ar bērnu iemīļotajiem animāciju filmu tēliem no “Ķepu patruļas”, kā arī burbuļu salūts.

 

Tiekamies Jūras svētkos!

Svētku organizators – Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs, atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība,

Svētku Ģenerālsponsors – Ventspils Brīvostas pārvalde,

Sponsors – A/S “BMGS”

Atbalstītāji – SIA “VK Tranzīts”, SIA “Ventspils nafta” termināls, SIA “Eurohome Latvija”,

SIA “BIO – Venta”

Sadarbības partneri – SIA “Ventplac”, SIA “ZAKSI”, SIA “Venden”.

 

 

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].