Koncerts "Lauku fantāzija"

Piektdien, 14. jūnijā plkst.18.00 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts “Lauku fantāzija”, kurā muzicēs Monta Martinsone /soprāns/, Larisa Carjkova /ērģeles/  un Aigars Raumanis /saksofons/.

Ikviena cilvēka sirdī mīt bērns, kas ilgojas pēc laikiem, kad pienenes pļavā likās tik lielas, kā saulespuķes. Kad brokastīs bija meža zemenes ar pienu un silta, smaržīga, ar mīlestību cepta maize. Tās ir mūsu bērnības atmiņas par vasaru laukos - katram savas, bet ļoti mīļas.

Koncertprogramma ir veidota kā stāsts par mūsu mīļo Latviju, par tās unikālo dabu un cilvēkiem, par garīgumu un tradīciju godināšanu, par prieku un skumjām. Tajā ir trīs tematiskās līnijas, kas savijās kopā brīnumainā skaņu gleznā.

Viss iesāksies ar mūsu lauku dabas poētisko tēlojumu - izskanēs Romualda Jermaka “Viļņu rotaļa” no cikla “Jūras serenādes” saksofonam un ērģelēm, sekos Daces Aperānes “Pastorāle” un apbrīnojamās Arvīda Žilinska vokālās miniatūras “Cīrulis” un “Jasmīni tvan”.

Latvijas galvenā bagātībā ir cilvēki, kas ar ticību, mīlestību un pacietību, neskatoties uz grūtībām, kopj dzimto zemi. Tieši mazajās lauku baznīciņās var sajust to īpašo garīgumu un Dievišķo gaismu. Šī tēma ļoti spilgti parādās Riharda Dubras mūzikā, gan apgarotajā dziesmā “Beata es, Virgo Maria”, gan arī  nesen uzrakstītajā kompozīcijā “Dievišķā roze”. Koncertā būs iespēja dzirdēt arī ne tik bieži atskaņoto Imanta Zemzara smeldzīgo lūgšanu “Ave Maria”, kurā ērģeļu maigā tembrālā nokrāsa izgaismos soprāna un saksofona dziļi emocionālās melodiskās līnijas.

Un kā jau laukos, kad visi lieli darbi ir beigušies, pienāk laiks kārtīgai lauku ballei! Kad sanāk kopā sen neredzēti radi un draugi, tiek dejots un dziedāts līdz pirmajiem gaiļiem. Par šo  dzīves garšu un prieku vēsta Uģa Prauliņa “Fantasia rustica”, ka arī kāds negaidīts pavērsiens - libāņu izcelsmes franču ērģelnieka un komponista - Naji Hakima “Bagatele”, kuras pamatā ir latviešu tautasdziesma. Kāda?  Nāciet, un dzirdēsiet!

 

Ieeja bez maksas.

 

Finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība.

Organizē VSIA „Latvijas Koncerti” un Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs.

 

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt ŠEIT.