Lāčplēša dienai veltītie pasākumi

Pirmdien, 11. novembrī, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti atzīmēt Lāčplēša dienu, piedaloties tai veltītajos pasākumos, kuru laikā būs iespēja atcerēties 1919. gada notikumus un godāt latviešu karavīru piemiņu.

 

  • Plkst. 17.00 laukumā pie Ventspils pilsētas domes (Ventspils Esplanādē)

Ziedu nolikšana un jauno zemessargu uzņemšana.

11. novembra vakarā ikviens tiek aicināts laukumā nolikt ziedus pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas, kā arī būt klāt svinīgā jauno zemessargu uzņemšana. Ceremonijas laikā Ventspils pilsētas un Ventspils novada jaunieši – zemessargu kandidāti – tiks ieskaitīti 46. kājnieku bataljona rindās.

 

  • Plkst. 17.30 no Ventspils Esplanādes līdz Meža kapiem

Lāpu gājiens

Tradicionālais Lāčplēša dienas gājiens šogad sāksies Ventspils Esplanādē un noslēgsies Meža kapos. Ikvienam interesentam ir iespēja tajā piedalīties, tā simboliski pasakoties valsts brīvības cīnītājiem un vairojot kopības sajūtu.

Lāpu gājiena maršruts: Ventspils Esplanāde ( Pie Ventspils Domes) – Jūras iela – Saules iela – Aizsaules iela – Meža kapi.

 

  • Plkst. 18.00 Meža kapos pie Baltā krusta

Piemiņas brīdis

Pēc gājiena, turpat Meža kapos, notiks kopīgs piemiņas brīdis ar metāla pūšamo instrumentu ansambļa “Ventspils Brass” piedalīšanos.

 

  • Plkst. 19:00 Reņķa dārzā

Ugunszīmes “Divas puses” veidošana karavīru piemiņai

Arī šogad folkloras kopa “Laipa” visus ielūdz uz kopīgu ugunszīmes “Divas puses” veidošanu karavīru piemiņai.  Pasākumā tiks pieminēti par dzimtās zemes brīvību kritušie vīri, mierīgā gaisotnē iededzot svecītes un klusā pateicībā izveidojot ugunszīmi.

 

1919. gada 11. novembrī, tieši pirms 100 gadiem, Rīgā izšķīrās 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis. Neatkarīgās Latvijas valsts armija uzvarēja Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Pēc šīs kaujas kļuva skaidrs, ka Latvija ir nosargājusi savu neatkarību. Par godu Latvijas brīvības cīnītājiem šo dienu atzīmējam kā Lāčplēša dienu. Tāpēc ikviens ir aicināts piedalīties šiem notikumiem veltītajos pasākumos, iededzot līdzpaņemto lāpu un svecīšu liesmiņas Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai, un būt vienotiem savā ticībā latviešu tautas spēkam!

_________________________________________________________________________________________________________________________

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected]