Pārventas svētki

18.maijā Ventspilī jau vienpadsmito reizi norisināsies Pārventas svētki.

Sākot no 13.maija Pārventas bibliotēkā, 3.vidusskolā un Pārventas pamatskolā ir plānoti dažādi pasākumi un aktivitātes visas nedēļas garumā – koncerti, fotoizstāde “Industriālā Pārventa”, skolu audzēkņu radošas aktivitātes.

Galvenajā pasākuma dienā, sestdien, 18. maijā, svētki tiks atklāti ar gājienu, kurā piedalīsies Ventspils 3.vidusskolas un Pārventas pamatskolas audzēkņi un pedagogi, Ventspils pirmskolu mācību iestāžu audzēkņi un viņu vecāki, kā arī pašvaldības iestādes un uzņēmumi ar darbinieku un tehnikas prezentācijām. Svētku gājienu kuplinās pūtēju orķestris “Ventspils” un Ventspils bungu grupa. Stāšanās gājienam notiks Pārventas pamatskolas pagalmā. Gājiena maršruts: Pārventas pamatskola – Tārgales iela – laukums pie sporta halles “Pārventa”.

Šajā dienā centrālā svētku norises vieta būs laukumā pie sporta halles “Pārventa”, kur notiks svētku koncerts. Tajā uz lielās skatuves izskanēs Pārventas pirmsskolu izglītības iestāžu mazo audzēkņu gatavotie priekšnesumi, skolu audzēkņu muzikālās programmas un pop grupas “C-Stones” muzikāls sveiciens svētkos. Koncerta īpašie viesi būs populārais mūziķis Sergejs Bobunecs (grupa "Смысловые Галлюцинации") no Jekaterinburgas (Krievija) ar saviem populārākajiem hitiem. Starp tiem mināmi “Вечно молодой” un “Розовые очки”, kas zināmi no kulta filmas “Brālis 2” ("Брат 2") skaņu celiņa un romantisko balādi “Зачем топтать мою любовь”, kura saņēmusi prestižo Krievijas mūzikas industrijas balvu “Zelta Gramofons” (“Золотой Граммофон”).

Pasākuma laikā darbosies kafejnīcas, bērniem būs iespēja savus talantus atklāt dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās. Pārventas bibliotēka svētku apmeklētājus aicina savā radošajā darbnīcā kopā ar mākslinieci Viviannu Mariu Staņislavsku. Sporta hallē “Pārventa” un futbola laukumā, ģimenes un sporta draugus gaidīs jautras un azartiskas stafetes. Svētkus noslēgs Maskavas kora “Родник” koncerts Pārventas bibliotēkā.

Pārventas svētki ir skaista tradīcija šīs pilsētas daļas iedzīvotājiem, aicinot ikvienu piedalīties krāšņās svētku norisēs un notikumos. Aicinām visus 18.maijā doties uz Ventas labo krastu un piedalīties Pārventas svētkus!

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Svētkus atbalsta Ventspils pilsētas dome un Ventspils Brīvosta.

 

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt ŠEIT.