Piektdienas vakara pastaiga "Pēdas pilsētā"

Pavasara Piektdienas vakara pastaiga ‘’Pēdas pilsētā’’ notiks 24.maijā divpadsmit vietās Ventspils pilsētā  - laukumos, skvēros un ielās. Pēdu pa pēdai izstaigāsim vēstures un tradīciju pēdas, izbaudīsim muzikālos nospiedumus koncertos, dančos un ballēs, atstāsim savas pēdas ‘’mākslas’’ darbos, meklēsim iespējas kā samazināt ekoloģisko pēdu, bet galvenais  - baudīsim satikšanās prieku, piedalīšanās saviļņojumu un priecāsimies par kopā pavadīto laiku.

Jau vairākus gadus, divas reizes gadā pavasarī un vasaras beigās,  ventspilnieki piektdienas vakaru pavada izstaigājot savas pilsētas iecienītākās vietas, satiekoties, baudot kultūru un piedaloties tā vakara notikumos. Šogad vakara pastaigas galvenā tēma ir ‘’Pēdas pilsētā’’.

Ikviena mūsu rīcība, lēmums vai pat doma atstāj aiz sevis nospiedumu. Arvien biežāk esam sākuši runāt par cilvēces atstāto ietekmi uz ekoloģiju, kā mainīt mūsu ieradumus un veidot izpratni ne tikai par globāliem procesiem, bet arī ikdienišķām  darbībām – samazināt atkritumus, dot lietām otru dzīvi, patērēt pēc iespējas mazāk. Nospiedumu mūsu dzīvēs atstāj arī mūsu tradīcijas, izlasīta grāmata, izdejota deja, satikšanās, sirsnīga saruna, uzdrošināšanās uzsākt ko jaunu. Mūsu darbi un piedzīvotais veido mūsu ‘’pēdas’’  - dzimtā, sabiedrībā un vietā kur dzīvojam. Ar piedāvātās programmas un aktivitāšu palīdzību rosināsim pilsētas iedzīvotājus aizdomāties par darbiem, ko veicam ikdienā un kādas ‘’pēdas ’’ atstājam katrs aiz sevis pilsētvidē, sabiedrībā.

Viens no galvenajiem pastaigas notikumiem Ekoloģiskā pēda  ‘’Esmu šeit, jo tu arī esi šeit’’ notiks Dzirnavu laukumā no plkst. 18.00 līdz 22.00, kurš šoreiz būs atdots bērnu un jauniešu aktivitātēm. Kopā ar populārajiem grafiti māksliniekiem Daini Rudeni un Ēriku Cauni  ikviens bērns varēs piedalīties pilsētas atkritumu konteineru apgleznošanā, kuri vakara noslēgumā tiks svinīgi nodoti Ventspils pilsētas Labiekārtošanas kombinātam. Turpmāk katrs, kas darbojies šajā darbnīcā, savas ‘’mākslinieciskās pēdas’’ varēs ieraudzīt pilsētas pasākumos. Bērni un jaunieši visās vecuma grupās varēs interesanti un aizraujoši izbaudīt laiku spēlēs, rotaļās un darbnīcās bez interneta, piedalīties Zaļā punkta Šķiratlona sacensībās. Būs iespēja uzzināt cik lielu mēs katrs veidojam savu ekoloģisko pēdu.

Tradīciju pēdu ‘’Kad zāle, bij’ zaļāka…” varēs izstaigāt Ventspils Vecpilsētas tirgus laukumā no plkst. 19.00 līdz 01.00, kur būs iespēja satikties pie garākā sarunu galda. Prezentācijās varēs tuvāk iepazīties ar vīna darītavas ‘’Windau wines’’ piedāvājumu un izmēģināt beziepakojuma tirdzniecību. Kur sarunas, tur danči un lustīga laika pavadīšana. Vakaru iesāks ‘’Rīgas danču klubs’’ un kapela Ilgas Reiznieces vadībā. Ikviens liels vai mazs varēs apgūt dančus, etnogrāfiskās jeb tradicionālās latviešu un kaimiņtautu dejas no 19.gs., vai izgriezt valsi zaļumballē. Noslēgumā 50., 60., 70. gadu latviešu estrādes ‘’pērles’’ ierakstos atskaņos leģendārais dīdžejs Dambis - radio NABA  programmas ‘’Bitīt matos’’ vadītājs, viens no pazīstamākajiem dīdžejiem un pagrīdes mūzikas leģendas ‘’Inokentijs Mārpls’’ solists, kas spēlē mūziku kopš 80. gadu vidus.

Tirgus laukumā 1 no plkst. 21.00  līdz 24.00 varēs vērot foto kluba ‘’Moments’’ sajūtu projekcijas ‘’Iemīlies Ventspilī’’. Projekcijas laikā būs klausāmi ventspilnieku vēstījumi, par to, kādas pēdas šajā pilsētā atstās katrs no mums.

No plkst. 18.00 līdz 22.00 Amatu mājas pagalmā un blakus ielās norisināsies aktivitātes ar nosaukumu ‘’Par zaļu pat vēl zaļāks…”. ‘’Garais starpbrīdis’’- sen aizmirstās,  kā arī jaunās spēles ar priekšnesumiem papildinās Marijas deju studija, ‘’Vēja zvanu instalācijas’’- māla zvanu darbnīcas, iepirkuma maisiņu apdruka un tirdzniecība un baskāju taka.

Rātslaukums no plkst. 18.00 līdz 23.00 kļūs par lielāko ielu kafejnīcu. Zaļā dzīvesstila pēda ‘’Dzīvojam zaļi’’ tiks pasniegta ‘’street food’’ koncepta uzkodās un dzērienos, kuras piedāvās restorāns ‘’Rātsgalds’’un krogs ‘’Zītari’’. Izvērstā publiskā diskusijā bibliotēkas reģionālā mācību centra vadītāja Paula Anškena, blogere un "Zero Waste“ dzīvesveida pārstāve Lauru Arnicāne  un grāmatas ‘’Māja bez atkritumiem’’ (B. Džonsone) tulkotāja Baiba Petrenko  dalīsies pieredzē un aicinās uz sarunu pastaigas dalībniekus. Par muzikālo baudījumu rūpēsies ‘’ceļojošās muzikantes’’ Laura Zaharēviča un Denisa Dārzniece. Bērniem būs iespēja vecām lietām dot otru dzīvi origami un papīra dekoru darbnīcā.

No plkst. 20.00 līdz pusvieniem naktī varēs doties vēsturei pa pēdām laukumā pretī Kino RIO Pils ielā 25Būs vienreizēja iespēja baudīt no vēsturiska 35 mm kinolenšu projektora dokumentālu kino, kas filmēts Ventspilī un noskatīties mākslas filmas ‘’Vārnu ielas republika ‘’ un ‘’Četri balti krekli’’.

Autoostā no plkst. 19.00 līdz 22.00 varēs pulcēties kopīgā muzikālā vakarēšanā pie autoostas apgleznotajām klavierēm ''Ceļā uz koncertzāli‘’. No maza līdz lielam, no skolnieka līdz meistaram būs iespēja  sēsties pie klavierēm, lai uzspēlētu un priecētu apkārtējo māju iedzīvotājus, pilsētas viesus un vakara pastaigas ļaudis. Bērniem būs iespēja uz asfalta zīmēt savu simbolisko pēdu. Par īpašu atmosfēru pianistiem un mazajiem zīmētājiem rūpēsies kafejnīca ‘’Lata’’ un ‘’Ventspils reiss’’ dzejas autobuss.

Pie topošās koncertzāles Lielajā laukumā, no plkst. 19.30 līdz 02.00 visi tiks gaidīti uz skaņu pēdas nospiedumiem un ‘’Balli zem zvaigznēm’’. Muzicēšanu iesāks Ventspils saksofonu kvartets,  turpinās metālpūšamo instrumentu ansamblis "Ventspils Brass"Ventspils džeza ansamblis "Intro", Ventspils Džeza Nonets, un noslēgs Ventspils Junioru Bigbends.

LR2 populārākais dīdžejs un programmas vadītājs Aivis kopā ar pastaigas dalībniekiem veidos ‘’Vides orķestri’’, ar kuru tiks iestudēts kopīgs ritma priekšnesums, izmantojot dažādus sadzīves priekšmetus. Varēs apgūt aktuālo deju - zumbas un salsas soļus kopā ar deju pasniedzējiem no Ventspils. Vakara otrā daļā visi aicināti uz balli dažādām gaumēm, kurā spēlēs gan Ventspils senioru bigbends, gan vairākkārtējs "Eirovīzijas" dziesmu konkursa Latvijas atlases dalībnieks un populārs TV šovu muzikālo pavadījumu izpildītājs Ivo Grīsniņs- Grīslis ar grupu ‘’Ivo&Posit’Ivo’’.

Jaunpilsētas laukumā no plkst.18.00  līdz 22:00 Kurzemes Democentrs organizēs mobilu izlaušanās spēli jauniešiem, kas atraktīvā veidā izglīto par enerģijas  taupīšanas iespējām. Spēle ilgst 30 minūtes un notiek katrā apaļā stundā un, ja iespējams, katrā pusstundā (kopā maksimums 6 reizes). Vienlaicīgi spēli var spēlēt 6 komandas. Pieteikšanās spēlei uz vietas Kurzemes Democentra teltī. Pirmās spēles sākums 19.00.

No 19.00 Ventspils Tūrisma informācijas centra (TIC) informatīvā teltī būs iespēja pelnīt un izņemt ventus, saņemt jaunos tūrisma drukātos materiālus un informāciju par pilsētas tūrisma objektiem.

Viesu namu ‘’40 saules’’ un ‘’Saules kvartāla’’ pagalmos jau no plkst. 16.00 līdz pat pusnaktij  pastaigas dalībnieki tiks aicināti iepazīties ar reģiona amatnieku tirdziņa piedāvājumu un baudīt  muzikālus iestarpinājumus  kopā ar Modri Poli no grupas ‘’Nakts nektārs’’ un sarunas par eko tēmu, kuras vadīs Dainis Briedis. 21.00  muzicēs dziesminieks Kārlis Kazāks.

 

Piektdienas pastaigas  īpašā ēdienkarte un muzikālie pārsteigumi gaidīs arī Cafe Cali terasē Lielā ielā 1/3 no plkst. 18.00 līdz 01.00.

 

Zaļā namiņa pagalmā piektdienas pastaiga ieskanēsies jau ceturtdienas vakarā ar kanādiešu mūziķa un multimediju mākslinieka Deivida Kleisera (D Kleiser) jeb “Crying High” koncertu. Piektdienas vakarā no 19.00 līdz 04.00 ēdienus ķermenim un dvēselei (veģetāriešu un vegānu ēdienus) gatavos “Nata cafe” un zaļo un ekoloģiski tīro kokteiļu speciālistes piedāvās pārsteidzoši garšīgus dzērienus, muzicēs Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi un uz Zaļā namiņa balkona rosīsies apmeklētājiem jau labi pazīstamais  vinila dīdžejs SairaM.

 

Ventspils Jauniešu mājā  Kuldīgas ielā 13 no 18.00 līdz 22.00 darbosies nedarbnīca kustības ‘’zero waste’’ pamatprincipu apgūšanā ‘’No cik daļām sastāv jogurta trauciņš’’.

Vairākās pieturvietās notiks praktiski mēģinājumi, izglītojošas sarunas un pieredzes gūšana ‘’uz savas ādas’’ ar spēļu palīdzību, kā arī darbosies mantu maiņa brīvbodē.

 

Tiekamies pilsētas ielās un parkos!

 

Programma izdrukāšanai  ŠEIT.

Plāns izdrukāšanai ŠEIT.

Sekojiet informācijai Ventspils Kultūras centra Facebook lapā .

 

Ieeja pasākumos bez maksas.

Sadarbības partneri: Ventspils pilsēta, Labiekārtošanas kombināts, Vecpilsētas tirgus, Ventspils reiss, Kafejnīca Lata ,Restorāns Rātsgalds ,Restorāns Zītari, Kino Rio, Cafe Cali, Saules kvartāls. Kurzemes Democentrs, Tūrisma informācijas centrs, Fotoklubs Moments, Ventspils alus darītava Courlander lager, Vīna darītava Windau wines, Mūzikas skola, Bibliotēka, Amatu māja.

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt ŠEIT.