Senās uguns nakts

 

Sestdien, 25. augustā plkst. 21:00 Staldzenes stāvkrasta pludmalē notiks „Senās uguns nakts” – tiks iedegti ugunskuri, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras.

Pasākumā uzstāsies dziesminieks Kārlis Kazāks un jauktais koris „Kaiva”, vadītāja Ginta Rūse.

Dziesminieks Kārlis Kazāks uzstāsies ar savām oriģināldziesmām, kas jau iekarojušas savu vietu klausītāju sirdīs, savukārt jauktais koris „Kaiva” izpildīs tautasdziesmas un tautā mīlētas dziesmas, aicinot pievienoties arī pasākuma apmeklētājus. Senās uguns nakts ir jūras krastā, dzīvas uguns gaismā pavadīts vakars, malkojot tēju un dziedot līdzi mīļākajām dziesmām. Arī šogad Senās uguns nakts kulminācija būs īpašs mākslas darbs- mākslinieka Zigmunda Viļņa veidotā uguns skulptūra, kuru tiks iededzināta par godu senajām ugunīm.

Senās ugunis tika kurtas jau vikingu laikā. Senajos un viduslaikos jūras krastā aizdegtas ugunis izmantoja, lai parādītu jūrniekiem ceļu uz drošu ostu vai piekrasti. Mūsdienās Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautas vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Tiek dota zīme par to, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un iedegt tās kopā ar citiem.

Bezmaksas pasākums.

Pasākumu finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība.

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].