"Trīnes grēki" atgriežas

Ceturtdien, 10. maijā, plkst.19.00, Ventspils Kultūras centra Ventspils teātris aicina skatītājus uz R.Blaumaņa “Trīnes grēki” iestudējumu ventspilnieku versijā. Izrāde notiks divās daļās ar starpbrīdi.

 

Abas martā notikušās “Trīnes grēku” pirmizrādes ieguva lielu atsaucību no skatītājiem, par ko liecināja piepildītā Ventspils Kultūras centra zāle un pilnībā pārdotās biļetes.

 

Šo izrādi veidoja Vija Draviņa, ciešā sadarbībā ar scenogrāfu Aldi Birznieku, kostīmu mākslinieci Inetu Jaunpetroviču, deju pasniedzēju Indru Zarāni, gaismotāju Indru Vītiņu, skaņu operatoru Mareku Spruģevicu. Izrādē piedalīsies arī dziesmu ansamblis “Ventiņ” Dinas Bānes vadībā un akordeona pavadījumus izpildīs Artūrs Bānis.

 

“Trīnes grēki” ir joku luga četros cēlienos. Blaumanis par savām joku lugām saka: “Cilvēks taču nespēj vienmēr būt nopietns. Viņam vajaga arī prieka, vajaga kādreiz arī krietni izsmieties…”. Un 1904.gadā Ērgļos pats autors nospēlē Ābramu.

 

Kas tad ir tie Trīnes grēki? Izrādes veidotāju prāt, lielas ilgas pēc mīlestības, sapratnes un siltuma. Katram gribas būt mīlētam un mīlēt kādu. Grēkojot Trīne dara visu, lai beidzot taču arī “viņu, vienu no tām retām vijolītēm” gribētu apprecēt Juris, Brencis, Jaņuks, Ķikreižu Kārlis,  Pupiņu Spricis vai Limbaku Ludis… un vēl… un vēl… un vēl kāds… Būs joki, piģermiģeri, pārpratumi, jūtu kaislības. Būs dziesmas, būs akordeona mūzika un dejas. Būs pāri, kas dabonas un kāds, kurš paliek bešā…

 

Sagatavojot lugu iespiešanai, Rūdolfs Blaumanis sākotnēji bija sarakstījis arī kuplejas. Vēlāk tās no lugas izņemtas. Lugas beigās koris dzied:

“Nava, nav par velti mīlēts, viss, kā vēlams, nobeidzas!

Un uz priekšu tas tiek zīlēts: mūsu pāriem labi ies!

Ļauns gan labam iecērt pliķi un zin naida sēklu sēt,

Tomēr mīla katru niķi māk ar slavu uzvarēt!”

 

 

Biļešu pārdošana: Ventspils kultūras centra kasē (tālr. 63624796), biļetes cena 3.00 EUR,