Ventspilī pieminēs 1941. gada deportācijas upurus

Ceturtdien, 14. jūnijā plkst. 18:00, Tilta dārzā notiks atceres pasākums, veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai.

 

Ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā pieminēsim 1941. gada 14. jūnija komunistiskā genocīda upurus. Atceres brīdī pulcēsies arī pārstāvji no Ventspils novada politiski represēto apvienības, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona, Ventspils pilsētas domes un Ventspils Kultūras centra. Godinot izsūtīto piemiņu, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies dziesmu ansamblis „Ventiņ”.

 

Plkst. 19.30 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskā baznīcā notiks koncerts “Dziedam jaunu dziesmu”. Koncertā piedalās Kristīne Adamaite (ērģeles), Artis Sīmanis (saksofons), Ieva Parša (mecosoprāns).

 

Programmā: V.Zilvers, I.Reine, A.Jansons, M.Kalniņa, A.Kalējs.

Bezmaksas pasākums.

 

1941. gada 14. jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk nekā 15 000 cilvēku.  Tika arestēti 5259, nošauti 700, nometnēs un nometinājumā mira 5381 cilvēks. Visus pēckara gadus par deportācijām klusēja, bet 1987. gada 14. jūnijā cilvēki pirmoreiz pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu represijās cietušos. Neilgi pēc tam 14. jūnijs Latvijā tika izsludināts par atceres dienu - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.

 

Foto: J.Presņikovs

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].