Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācijas Otrā pasaules kara beigām veltītie atceres pasākumi

Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija 8. un 9. maijā Ventspilī rīkos Otrā pasaules kara beigām veltītos atceres pasākumus.

8. maijā no plkst. 10.00 – 12.00 notiks Ziedu nolikšana Otrā pasaules kara upuru piemiņas vietās, savukārt 9. maijā, no plkst. 15.00-16.00, Vasarnīcu ielas beigās, pie Brāļu kapa Meža kapos notiks piemiņas mītiņš, kas ir Otrā pasaules kara un nacisma upuru piemiņai veltīts tradicionāls pasākums. Ventspils pilsētas skatuves mākslinieku izpildījumā skanēs kara gadu dziesmas un mūzika, kā arī to gadu notikumiem, pretkara tēmai veltītas dzejas un dziesmas.

Vārds tiks dots Ventspils pašvaldības vadītājiem, kara veterānu un citu sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Mītiņa dalībniekiem būs iespēja nolikt ziedus pie Meža kapu monumenta un kritušo karavīru kapiem.

 

9. maijā, Pārventā, blakus bērnu parkam “Fantāzija”, pretī Talsu un Celtnieku ielu krustojumam, esošās pļavas teritorijā, no plkst. 20.00-22.00 notiks vakara koncerts - Otrā pasaules kara beigu 73. gadadienas svinēšana un kara veterānu apsveikšana.                                                                                                    

Koncertā skanēs kara laika muzikālas kompozīcijas un dziesmas, kā arī vēlāka perioda dziesmas, kas veltītas kara laika tematikai, veterānu iemīļotās dziesmas. Uz skatuves ekrāna tiks rādīti vēsturiskie kadri, mūsdienu kadri kara laika tematikai un pretkara tēmai. Koncerta beigās – ekrānā uguņošana.

 

Koncertā uzstāsies Ventspils pilsētas skatuves mākslinieki - dziedātāji, dancotāji un radošie kolektīvi: A.Mirvis, J.Varkalova, J.Vaseva, J.Novikova, T.Saksaganska, J.Saksaganskijs, S.Masļeņņikovs, V.Zagoruļko, J.Smirnovai grupa, “Ksenia Patokina dance”, “Team Dream”, “Žuravinka”.                                                                                                                             

Viesi - dziedātāja Tina Notte un vokālais ansamblis “Vereteno” no Rīgas.