Zilā karoga pacelšanas svētki

Sestdien, 1. jūnijā, plkst. 12.00 Ventspils pludmalē, piedaloties Ventspils Ekoskolām jau 21. reizi svinīgi tiks pacelts Zilais karogs, kā arī tiks pasniegtas Ventspils pilsētas domes Atzinības vides jomā.

Šogad Ventspils pludmalē jau 21.reizi tiks pacelts Zilais karogs – pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Karoga, kā simbola augsto vērtību nosaka četri kritēriji - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, un drošība. Tāpat kā četri kritēriji simbolizē karoga četrus stūrus, tā arī svētku programmas veidošanā šogad izvēlēti četri akcenti.

Pasākuma vizuālajam tēlam un afišai ir izvēlēts  Ventspils skolu zīmēšanas konkursa ‘’Jūras stāsts’’ dalībnieces Keitijas Anģes zīmējums. Karoga pacelšana tiks uzticēta ekosertifikāta četru kritēriju -  vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, un drošības nodrošināšanas pārstāvjiem. Ar dziesmām un dejām uzstāsies Ventspils Ekoskolu audzēkņi – Daniels Šīrmanis no Pārventas pamatskolas, vokālisti no Ventspils 4. vidusskolas un dejotāji no pirmsskolas izglītības iestādes ’’Varavīksne’’.

Arī šogad uzņēmumiem tiks pasniegtas pilsētas domes atzinības vides jomā , veicināšanas balvas un piešķirts statusi “Videi draudzīgs”.

Pēc Zilā karoga pacelšanas uzstāsies Fēlikss Ķiģelis ar grupu. Ikviens varēs pamēģināt izspēlēt Ventspils Ekoskolu audzēkņu radītās spēles pašu autoru vadībā, piedalīties sportiskajās aktivitātēs ‘’Esi aktīvs’’ un ‘’Ģimenes jautrie starti’’ pludmalē. Īpaši vecākiem un skolas vecuma bērniem būs iespēja iepazīties ar pirmās palīdzības pasniedzēja Edgara Sīmaņa demonstrējumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās uz ūdens un pludmalē.

Šajos svētkos Ventspilī viesosies Fonds 1836, kas ieplānojis savu nākošo divu dienu pārgājienu, pētot un izzinot Ventas upi. Pulcēšanās un reģistrēšanās pārgājienam notiks Zilā karoga pacelšanas svētkos no plkst. 12.00 līdz 14.00. Sīkāka informācija www.1836.lv un fonda Facebook kontā.

Zilā karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem, no kuriem būtiskākie ir ūdens kvalitātes, vides informācija un izglītība, vides pārvalde un apsaimniekošana, kā arī pludmales drošība un serviss. Ventspils pludmale bija pirmā Baltijas valstīs, kura ieguva šādu statusu.

Zilā karoga pacelšanas svētkus finansiāli atbalsta Ventspils Pilsētas pašvaldība un Ventspils Brīvostas pārvalde.

 

Ieeja bez maksas.

Pasākumu laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt ŠEIT.