"Kaiva" – koris, kurā labi jūtas visu gadagājumu cilvēki. Kora rindās ir tēvi un dēli, mātes un meitas un pat vīri un sievas. Kopīgi svētku pasākumi, piemēram, Jaungada sagaidīšana un tai sekojošā 1. janvāra ekskursija, Līgo svētki, kora "Kaiva" vārda dienas koncerti, pašu koristu vārda dienu svinēšana, laivošana pa Latvijas upēm un citi pasākumi, kuros piedalās visas dziedātāju ģimenes, stiprina korī valdošo ģimeniskuma sajūtu.

Koris ne tikai tradicionāli gatavojas Dziesmu svētkiem, bet paspēj iemācīties arī citus skaņdarbus. Dziedātājiem ir iespēja "ielauzīties" dažādās svešvalodās, piemēram, itāliešu, spāņu, franču, vācu un angļu. Bet netiek aizmirstas arī latviešu dziesmas – pēdējos gados esam sagatavojuši savulaik populāru multiplikāciju filmu dziesmiņu programmu, sadarbībā ar bērnu centru "Karamele" - brīnišķīgu Ziemassvētku dziesmu programmu, dziesmas no teātra izrādēm, R.Paula mīlas dziesmu programmu u. c. 

Jauktā kora "Kaiva" dziedātāji ir visai atraktīvi, kas koncertos nebaidās gan kādu danci uzgriezt, gan dažādus mūzikas instrumentus uzspēlēt. Kora diriģentes ir Ginta Rūse (bakalaura grāds diriģēšanā un maģistra grāds senās mūzikas dziedāšanā) un Lorijas Cinkusa, kura ventspilniekiem ir zināma kā vīru kora diriģente.

"Kaivas" mēģinājumi notiek ceturtdienas vakaros plkst. 19.00 un sestdienās plkst. 12.30 Ventspils Kultūras centrā.

Ar diriģenti sazināties var telefoniski pa tālruni 29138194 vai e-pastā [email protected].