Ventspils Jazz Nonets tika izveidots 2012. gada pavasarī. Šajā laikā sastāvam ir izveidojusies sadarbība ar Livonijas Ordeņa pili, kur vasaras mēnešos un Ziemassvētkos tika rīkotas koncertu sērijas.

Ansamblis ir piedalījies Ventspils pilsētas svēkos 2012. gadā, 2013. gadā, kā arī sniedzis izglītojošu koncertu sēriju bērniem "Kaštalumpa apkārt pasaulei" Ventspils Centra sākumskolā un Ventspils 6.vidusskolā 2013.gada pavasarī.

Ventspils koncertdzīves lielu daļu veido profesionāli kolektīvi, kas pārstāv citas Latvijas pilsētas, tādēļ, lai varētu veicināt Ventspils koncertdzīves ātrāku attīstību, šī sastāva viens no pamatmērķiem ir radīt kvalitatīvu kultūras produktu, kas tiktu realizēts gan Ventspilī, gan citās Latvijas pilsētās.

Nonets kā sastāvs ir oriģināls un ir nedaudz līdzīgs bigbendam, jo tiek pārstāvēta katra bigbenda grupa, tādēļ tā dinamikas gradācijas ļauj spēlēt gan pilsētas laukumos, gan mazās koncertzālēs.

Pašreiz programmā ir dažādu mūzikas stilu, temperamentu un noskaņu kompozīcijas, kuras ir iekļaujama dažādās koncertprogrammās, kā arī ir sagatavotas dažas 40 minūšu tematiskas koncertprogrammas.

 

Ventspils Jazz Noneta skaņdarbu krājums tiek pastāvīgi papildināts, jo noneta dalībnieki Lorete Medne un Ritvars Garoza raksta gan savu oriģinālmūziku, gan aranžē sabiedrībā jau zināmas melodijas.