Jauktais koris „Cantabile”, kurš dibināts 2012. gada aprīlī kā vokālais ansamblis, Ventspilī pirmoreiz debitēja tikai ar sieviešu sastāvu pareizticīgo garīgās mūzikas festivālā „Lieldienu svece”. 2013. gadā dziedātājām pievienojās vīru balsis. Dalībnieki ir muzikāli aktīvi dažādu tautību (krievu, ukraiņu, ebreju, latviešu, lietuviešu) un dažādu profesiju pārstāvji, kurus saista interese un mīlestība pret krievu vokālo mūziku.

„Cantabile” repertuārā ir krievu garīgā mūzika, kora klasika ar A.Puškina, A.Bloka, S.Jeseņina u.c. autoru dzeju, krievu tautas dziesmu apdares, krievu romances,operu kori, mūsdienīgo autoru kompozīcijas un estrādes dziesmas kora aranžējumā. Repertuārā ir Moldāvijas, Armēnijas mūzika un darbi latviešu un angļu valodā.    

Kolektīvs ir aktīvs pilsētas pasākumu un koncertu dalībnieks. „Cantabile” katru gadu piedalās Ventspils Krievu kultūras dienās, pareizticīgās baznīcas svētku koncertos (Ziemassvētki, Lieldienas u.c.), kā arī dažādos labdarības pasākumos. „Cantabile” uzstājas gan sieviešu, gan jauktā sastāvā. 2015. gada 9.-11. janvārī koris ir piedalījies XI starptautiskais garīgās mūzikas festivāls "Sudraba zvani".

 

Kora vadītāja un diriģente Jeļena Vaseva atbraukusi no Krievijas, dzīvo Latvijā kopš 2005. gada, mūzikas izglītību ieguvusi Maskavas Valsts Kultūras Mākslas Universitātē, specialitātē "Akadēmiskā kora diriģents". Paralēli darbam ar "Cantabile" un sadarbībā ar Ventspils profesionālajiem   mūziķiem uzstājas kā solo dziedātāja, izpildot dažāda žanra un stila darbus. 

Mēģinājumi notiek otrdienās un piektdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00 teātra namā "Jūras vārti".

 

Kontakti:

Tālr.: 28873257

e-pasts: [email protected]