Publicēts:   08/31/2017
Atpakaļ

3. Starptautiskais vokālistu konkurss par operdziedātājas Alīdas Vānes balvu ir noslēdzies

Šogad konkursā piedalījās jaunie un topošie operdziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Maltas, Itālijas, Polijas, Čehijas un Krievijas. Konkurss norisinājās 3 kārtās un noslēdzās ar finālu, uz kuru tika izvirzīti 9 konkursa dalībnieki. Dziedātājiem tika dota iespēja sacensties par diplomiem un pirmo trīs vietu ieguvēji saņemā naudas balvas, bet konkursa uzvarētājs – 1500 eiro vērto operdziedātājas Alīdas Vānes balvu.

Konkursa žūrijas darbu šogad vadīja pasaulē pazīstamā Latvijas operas zvaigzne – Maija Kovaļevska. Žūrijas locekļi - dziedātāja  Edita Garčevic Koželj (Slovēnija), operdziedātāja, vokālais pedagogs Pille Lill (Igaunija), Vallettas Starptautiskā Baroka Festivāla vadītājs  un Manoel teātra Mākslinieciskais direktors - Kennets  Zammits  Tabona (Malta), diriģents, Siguldas  operas svētku diriģents - Atvars Lakstīgala (Latvija), operzdiedātāja, vokālais pedagogs un konkursa māskslinieciskā vadītāja- Karmene Radovska (Latvija).

Konkurss noslēdzās 3.augustā ar konkursa laureātu un operas mākslinieku koncertu t/n “Jūras vārti”. Koncerta noslēgumā tika paziņoti 3.starptauutiskā vokālistu konkursa par operdziedātājas Alīnas Vānes uzvarētāji. Konkursa laureāts un operdziedātājas Alīdas Vānes naudas balvas 1500 eiro apmērā ieguvējs ir talantīgais operdziedātājs Kalvis Kalniņš (Latvija), otro vietu dalīja Natalia Ritter (Krievija), kas papildus saņēma arī skatītāju simpātiju balvu, tādā veidā iegūstot naudas balvu 500 eiro apmērā un Marlēna Keine (Latvija), iegūstot naudas balvu 400 eiro apmērā. Trešo vietu konkursā ieguva Žygimantas Galinis (Lietuva), iegūstot naudas balvu 400 eiro apmērā.

Šodien visi konkursa finālisti un dalībnieki ir devušies uz Rīgu, kur Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks konkursa finālistu Gala koncerts.