Publicēts:   01/25/2019
Atpakaļ

Autori – izpildītāji no septiņām valstīm atkal tiksies ar saviem klausītājiem Ventspilī!

XVII Starptautiskā bardu saieta „Tatjanas diena” ietvaros notiks divi koncerti, kuros uzstāsies autori – izpildītāji no Ventspils, Rīgas, Maskavas,  Minskas, Pleskavas, Sankt – Pēterburgas, Kaļiņingradas, no Rostovas pie Donas , no Varšavas,  Diseldorfas, Hamburgas, Pērnavas un Telavivas!

25.janvārī pl.19:00 Pārventas bibliotēkā – Ieskaņu koncerts.

26.janvārī pl.16:00 teātra namā „Jūras vārti” galvenais saieta notikums – Gala-koncerts!

 

Festivāls radies pirms 17 gadiem un savas pastāvēšanas laikā Latvijas publikai devis iespēju iepazīt  desmitiem radošu autoru – izpildītāju daiļradi no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas, Ukrainas, Čehijas un Kazahstānas. Bardu saiets Ventspilī kļuvis par vienu no visspilgtākajiem autordziesmu žanra pasākumiem visā Baltijas reģionā. Gan dalībnieki, gan prese vienmēr atzīmē organizācijas, skaņas un  skatuves noformējuma augsto kvalitāti. Savukārt publika pievērš uzmanību dalībnieku sastāvam, kuri šo žanru pārstāv visos iespējamajos stilos un virzienos augstā mākslinieciskā līmenī.

 

 Arī šogad, kā jau ierasts, festivālā aicināti piedalīties pastāvīgajai publikai jau zināmie bardi, kā arī autori – izpildītāji, kuri uz skatuves Ventspilī kāps pirmo reizi, kopumā no septiņām valstīm. Festivāla ģeogrāfija paplašinās un pirmo reizi tajā viesosies Izraēlas pārstāvis.

 

Piesaistīt jaunus un interesantus žanra pārstāvjus ļauj ne tikai saieta „Tatjanas diena” augstā reputācija, bet arī Ventspils autoru – izpildītāju dibinātie kontakti, piedaloties dažādos festivālos un koncertos. Festivāla programmas pamatā ir krievu valodā izpildītas dziesmas, tomēr gandrīz katru gadu piedalās arī kāds populārs latviešu dziesminieks un arī šis gads nebūs izņēmums. Dziesmas skanēs arī poļu valodā.

 

 Jau septīto reizi bardu saiets „Tatjanas diena” notiks divas dienas, tas tiks atklāts piektdien, 25.janvārī, Pārventas bibliotēkā ar ieskaņu koncertu, kura nosaukumā pirmā rinda no Jurija Levitanska dzejoļa  pirmā rindiņa „ Pēdējās cerības miglainajās salās”. Šoreiz festivāla viesu izpildījumā skanēs dziesmas, kuras veltītas no dzīves aizgājušajiem bardiem, kuri  atstājuši spožu radošo mantojumu.

 

Centrālais un svarīgākais Starptautiskā bardu saieta „Tatjanas diena” notikums būs Gala – koncerts, kurš notiks sestdien, 26.janvārī pl.16:00 teātra namā „Jūras vārti” un kurā bardi no septiņām valstīm piedāvās pārsvarā pašu sacerētas dziesmas.

 

 Biļetes cena – 4,50 EUR, pensionāriem, skolēniem un studentiem – 3,00 EUR. Biļetes var iegādāties kasē vai interneta vietnē „Biļešu serviss”.

 Organizatori ir pārliecināti, ka – tā pat kā iepriekšējos gados, festivāla koncerti piesaistīs ne tikai vietējo publiku, bet arī autordziesmu cienītājus  no citām Latvijas pilsētām kā arī no Lietuvas, kuri jau zina, ka Ventspilī var lieliski pavadīt brīvdienas.

 

 Starptautiskais bardu saiets „Tatjanas diena” notiek pateicoties Ventspils Nacionālo kultūru biedrību asociācijai un Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālajam  atbalstam.

 Īpašu pateicību organizatori izsaka festivāla sponsoriem:

AS „Ventspils Grain Terminal”, Ventspils Brīvostas pārvaldei, SIA „Ostas celtnieks”, Pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, Ventspils tūrisma informācijas centram, laikrakstam „Ventspils Avīze”, kā arī „Ventas balsij”, televīzijas kanālam Re:TV un SIA „Kurzemes televīzija”.

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.