Publicēts:   01/20/2018
Atpakaļ

Baltkrievu dziesmu ansamblim “Žuravinka” - 15

Sestdien, 20.janvārī plkst.17.00 Ventspils Kultūras centrā visi Ventspils baltkrievu dziesmu ansambļa “Žuravinka” atbalstītāji ir aicināti pāršķirstīt lai arī neilgās, tomēr notikumiem bagātās “Žuravinkas” biogrāfijas lappuses 15 gadu jubilejas koncertuzvedumā “Uz gadatirgu”.

Pagājušā gada beigas un šī gada sākums baltkrievu dziesmu ansamblim “Žuravinka”, kuru jau daudzus gadus vada Ventspils 3. vidusskolas mūzikas skolotāja Anželika Zraičenko, bija gana darbīgs un saspringts. Baltkrievu dziedātājas aktīvi gatavojas jubilejas koncertam, kura programma veidota kā teatralizēta izrāde, cerot iepriecināt savus skatītājus.

 

Pagājušā gada beigās “Žuravinkas” dzīvē notika vēl viens svarīgs notikums, kas tāpat saistīts ar jubilejas aktivitātēm – izdots albums “Да роднай краины”, kas ierakstīts ar Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu. Pārventas bibliotēkā notika albuma prezentācija, pulcējot vairāk nekā simts skatītājus. Tas pēc skaita jau ir ceturtais “Žuravinkas” albums. Trīs iepriekšējie tika ierakstīti 2006., 2008. un 2012. gadā.

 

Patlaban ansamblī “Žuravinka” dzied 15 dalībnieku, koncertmeistari Nataļju Matjušenko un vienīgo vīriešu dzimuma pārstāvi Igoru Djakovu ieskaitot. Zīmīgi, ka etniskie baltkrievi ir ne vairāk kā trešdaļa no visiem ansambļa dalībniekiem. Mīlestība uz baltkrievu dziesmām apvieno ne tikai baltkrievus, bet arī krievus, ukraiņus, tatārus un latviešus.

 

“Žuravinkas” radošajā krātuvītē – dalība starptautiskos festivālos Baltkrievijā, Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, uzstāšanās dažādās Latvijas pilsētās. Ansamblis saņēmis Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrijas neskaitāmus apbalvojumus un pateicības par baltkrievu dziesmu popularizēšanu ārzemēs.

 

Ieeja bez maksas.