Publicēts:   11/18/2018
Atpakaļ

Latvijas simtgades svētku diena Ventspilī

2018. gads ir aizvadīts Latvijas simtgades noskaņās, sasniedzot kulmināciju Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā – 18. novembrī. Ventspilī šajā dienā ikviens aicināts apmeklēt dažādus Latvijas simtgadei veltītus pasākumus un vakarā pulcēties Tilta dārzā, lai kopā baudītu svētku koncertu un uguņošanu.

No plkst. 10:00 līdz 18:00, Ventspils Livonijas ordeņa pils muzejā
Iespēja bez maksas apmeklēt 16. novembrī jaunatklāto Ventspils muzeja krājuma izstādi “Latvijas 100 gadi Ventspilī”. Izstāde veltīta pilsētas vēsturei laika posmā no 1918.–2018. gadam, kontekstā ar notikumiem Latvijā un pasaulē, 100 ekspozīciju vienībās atainojot Ventspils 100 gadus Latvijas Republikā.

Tāpat ikviens aicināts uz izstādi “Latvijas Bankas zelta kolekcijas monētas 1997-2018 un privātkolekciju eksponāti” Ventspils muzeja izstāžu cikla “Latvijas zelts” ietvaros.

 

Plkst. 12.00, Ventspils Kultūras centrā aicinām bez maksas noskatīties Latvijas simtgades kinofilmu “Mērijas ceļojums”.

Filma “Mērijas ceļojums” (2018) - Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944. gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē.

 

Plkst. 12.00, Ventspils Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 Bērnu parkā “Fantāzija” mazie ventspilnieki ar ģimenēm aicināti uz koncertu ģimenei “Mana mīļa Latvija”.

Koncertā piedalīsies popstudija “Jūras akmentiņi” un mūzikas studijas “Mazā Prinča planētas” vokālais ansamblis.

 

Plkst. 16.30, Teātra namā “Jūras vārti” - Latvijas Republikas neatkarības dienas svētku koncerts. Koncertā piedalās Latvijas radio bigbends, solisti - Kristīne Prauliņa, Renārs Lācis (saksofons) un Radio Vokālais Trio. Koncerta ieskaņā tiešraidē tiks translēta Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svinīgā uzruna. Ventspilniekus svētkos sveiks arī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 

Plkst. 18.00, Sarkanmuižas pļavā no svecītēm veidosim Latvijas valsts kontūru un skaitli simts.

Ap Pasaules Ginesa rekorda sniegpulkstenīšu dobi tiks izvietotas svecītes, iezīmējot Latvijas valsts kontūru un skaitli simts. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja to papildināt ar savu līdzpaņemto svecīti, tā simboliski Latvijai svētkos dāvājot gaismu un vēl ciešāk nostiprinot Latvijas valsts robežu. Svētku aktivitāti atbalsta SIA “Diana sveces”.

Kā katru gadu plkst. 18.00, pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas notiks svecīšu Gaismas ceļa izveide.

Plkst. 19.00, svētku noskaņā ikviens aicināts pulcēties Tilta dārzā, lai baudītu koncertprogrammu “Tev mūžam būt, Latvija!”

Koncerta ieskaņā skanēs liriskās Imanta Kalniņa dziesmas  jaunās un talantīgās solistes Aleksandras Špicbergas un pavadošās grupas izpildījumā.

Koncerta turpinājumā tiks izpildīti fragmenti no latviešu patriotiskākajiem mūzikliem un rokoperām, kuras rūpīgi atlasījis programmas mākslinieciskās idejas autors – komponists un Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods. Koncertprogrammā piedalīsies Latvijas teātru vadošie aktieri – Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe, kā arī Dailes teātra aktieri Ērika Eglija, Ģirts Ķesteris, Aldis Siliņš un Gints Grāvelis.

 

Plkst. 20.00, turpat Tilta dārzā pēc Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga uzrunas sumināsim mūsu Latviju ar svētku uguņošanu.

 

Informējam! Lai nodrošinātu Latvijas Republikas neatkarības dienas 100. gadadienai veltīto pasākumu sagatavošanu un norisi, Ventspilī 17. un 18. novembrī būs satiksmes ierobežojumi.

No 17. novembra plkst. 7.00 līdz 18. novembrim plkst. 23.00 būs slēgta pirmā Ventas tilta transporta kustības josla un gājēju ietve centra virzienā, bet 18. novembrī no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.30 būs slēgta transporta kustība uz Ventas tilta. Taču satiksme būs iespējama pa Apvedtiltu. Un no plkst. 19.30 līdz 20.30 Ventas tilts tiks slēgts arī gājējiem un sabiedriskajam transportam.

Svētku uguņošanas laikā uz tilta un tilta pakājē pie tilta apļiem cilvēkiem atrasties būs aizliegts. Drošības apsvērumu dēļ lūgums ievērot ierobežojumus.

Tilta dārzā notiekošo svētku pasākumu rīkotājs – Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs – novēl, lai skaisti un izdevušies šie svētki, un atvainojamies par sagādātājām neērtībām!

 

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected]