Publicēts:   08/15/2017
Atpakaļ

Ventspils Groove

No 14. līdz 19. augustam PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” un Ventspils Kultūras centrs rīko XII Mūsdienu ritma mūzikas festivālu – meistarklases VENTSPILS GROOVE 2017.

Festivāla meistarklasēs aicināti piedalīties dažādu paaudžu un iepriekšējas sagatavotības dalībnieki – Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, augstskolu studenti, pedagogi un citi interesenti.

Meistarklašu dienas kārtība plānota sekojoši: priekšpusdienā – praktiskas nodarbības pie dažādu instrumentu pasniedzējiem, pēcpusdienā – audzēkņu muzicēšana ansambļu sastāvos. Darbs ar dalībniekiem tiks organizēts atbilstoši viņu priekšzināšanu līmenim, izvēlētajai specialitātei un skaitam. Arī Junior Big Band gaidīs jaunus dalībniekus (trompetes, tromboni, saksofoni, ģitāras, basģitāras, klavieres, bungas).

VENTSPILS GROOVE 2017 koncertos būs jūtamas jaunas vēsmas – tie kļūst neakedēmiskāki. Koncerti tuvojas vieglās mūzikas žanram neziedojot nekā no ierastās kvalitātes – visi mākslinieki ir augstākās raudzes profesionāļi. Akadēmiskais džezs ir un paliek liela vērtība, bet šogad koncertos skanēs arī spāņu “šlāgeris” šī žanra labākajās izpausmēs, romantiska ģitāras mūzika, temperamentīgais funk, kā arī neaizvietojamais un publikas karsti mīlētais Big Band.

16. augusts - Ventspils Groove 2017 atklāšanas koncerts

19:00 līdz 21:00

Pārventas Bibliotēka /Tārgales iela 4, Ventspils, Latvia-3602/

Uzstāsies "Ventspils Groove 2017" meistarklašu pasniedzēju lieliskā kompānija: Stephane EscomsEran Har EvenDaniel ČačijaGerhard OrnigUldis VītolsInga BerzinaKaspars Kurdeko un Raul Sööt. Kā arī Ventspils Mūzikas vidusskolas stīgu kvartets ar Stephane Escoms 20.gadsimta sākuma spāņu vieglās mūzikas programmu "Pepita Greus". Rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Ventspils, Latvia

17. augusts - Ventspils Groove 2017 / Akustisko Ģitāru TRIO AG 3 o / Hermanis, Zemītis, Auziņš/

 No plkst. 19:00 līdz 21:00

Pārventas Bibliotēka /Tārgales iela 4, Ventspils, Latvia-3602/

Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - AIVARS HERMANIS, KASPARS ZEMĪTIS, MĀRCIS AUZIŅŠ, iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji 2011. gadā tika apvienojušies apvienībā - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. 
Ģitāristu trio savos koncertos atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas savos aranžējumos. Lai arī trio dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki un regulāri piedalās un muzicē daudzos klausītājiem zināmos muzikālos projektos, trio aizvien rod unikālu iespēju pāris reizes gadā apvienoties kopējā muzicēšanas priekā sev un klausītājiem! Rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Ventspils, Latvia

18. augusts - Ventspils Groove 2017 / Arta Jēkabsone / FunCOOLio

No plkst. 19:00 līdz 21:00

Rātslaukums, Ventspils, LV-3601, Latvija

Rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Ventspils, Latvia

FunCOOLio” ir instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijam funk/fusion stilā ar džeza elementiem. Grupas daiļrade apvieno 70-to gadu “funk” mūziku ar mūsdienu mūzikas populāraijem elementiem, kurus parasti izmanto dīdžeji un elektronikas mūzikas producenti.

19. augusts - Ventspils Groove 2017 / meistarklašu audzēkņu koncerts

Publisks pasākums · Rīko Ventspils Groove

sestdiena. gada 19. Augusts no plkst. 15:00 līdz 17:00

Rātslaukums, Ventspils, LV-3601, Latvija

Uzstājas festivāla "Ventspils groove 2017" meistarklāšu audzēkņi. Visu nedēļu tie čakli gatavojuši koncertprogrammu starptautiskas pasniedzēju komandas vadībā: Stephane EscomsDaniel ČačijaEran Har Even,Gerhard OrnigUldis VītolsRenars LacisKaspars Kurdeko un Inga Berzina.

19. augusts - Ventspils Groove 2017 / Galā koncerts ar Very Big Bigband

No plkst. 19:00 līdz 21:00

Rātslaukums, Ventspils, LV-3601, Latvija

Uzstājas festivāla “Very Big Bigband” – apvienotājs, paplašinātais bigbends kur dalību ņems Ventspils Bigband, Liepājas Bigbends un pieaicinātie profesionāļi no Latvijas Radio bigbenda, kā arī meistarklašu pasniedzēji. Koncertu ievdīs konkursa "Competition Ventspils Groove" uzvarētāji - grupa no Rīgas Doma kora skolas.