Publicēts:   08/01/2019
Atpakaļ

Daumanta Kalniņa Kvinteta koncertprogramma “Sirds prieks” ar Friča Bārdas dzeju

20. janvārī, plkst. 17.00, teātra namā “Jūras vārti”, ikviens aicināts baudīt Daumanta Kalniņa Kvinteta koncertprogrammu “Sirdsprieks” ar Friča Bārdas dzeju, kas izskanēs neierastākā programmas interpretācijā.

 

Ar jaunām aranžijām, kuras tapušas sadarbībā ar PIKC VMV kori “Nošu planētas”, Ventspils kultūras centra kori “Venda” un ansambli “Mundus”. Daumants Kalniņš sevi apliecina ne tikai kā emocionāli jutīgu Friča Bārdas dzejas komponistu, bet arī kā zinošu kora skanējuma pārzinātāju.

 Izvēlētā dzeja rada īpaši poētisku noskaņu, kas arī ir bijis iedvesmas avots D. Kalniņa un Kristapa Vanadziņa mūzikas darbiem. Programmas tēma un žanrs - džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību, bet kopskanējumā - dzejā un mūzikā rada harmonisku vēstījumu.

Daumanta Kalniņa Kvintets pastāv kopš 2008. gada. Tas kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Pēdējo gadu laikā Kvintets ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot līdzīgo, kā arī tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot pilnveidot savu unikālo skanējumu, Kvintets par nozīmīgu vērtību uzstāda oriģinalitāti.

Koncertā “Sirds prieks” dzirdēsim Daumanta Kalniņa Kvinteta mūziķus: Daumants Kalniņš – balss, oboja, Mārcis Auziņš - ģitāras, Kristaps Vanadziņš - taustiņinstrumenti, Rūdolfs Dankfelds - sitamie instrumenti, Toms Poišs - bass, kontrabass.

 

Biļetes pieejamas “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

 

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].