Publicēts:   11/04/2018
Atpakaļ

Sieviešu koris “Venda” atgriežas no Itālijas ar izciliem rezultātiem

Laikā no 1.-8. aprīlim Ventspils pilsētas domes Kultūras centra sieviešu koris “Venda” piedalījās Starptautiskā koru konkursā “Voices for Peace” Asīzē (Itālija) un atgriezās mājās ar izciliem rezultātiem.

 

Diriģentes Anitras Niedres un Rudītes Tālbergas vadītais sieviešu koris “Venda” koru konkursā ieguva visa konkursa augstāko novērtējumu un kļuva par divu kategoriju uzvarētāju, saņemot divus Zelta diplomus - sieviešu kora A līmeņa kategorijā (augstākais līmenis) un  Folkloras kategorijā, kā arī specbalvu par Folkloras programmu.

Konkursā piedalījās kori no 9 valstīm - Izraēlas, Ungārijas, Slovēnijas, Turcijas, Zviedrijas, Vācijas u.c.

“Publika bija ļoti atsaucīga un uzņēma mūs ar bravo saucieniem un vētrainiem aplausiem, ko Latvijā reti iespējams piedzīvot!” par emocijām konkursā stāsta diriģente Anitra Niedre. 

Starptautisko koru konkursu “Voices for Peace” vērtēja starptautiska žūrija – Ivo Antognini (Šveice), Eva Holm Foosnæs (Norvēğija), Franco Radicchia (Itālija), kas atzinīgi novērtēja kora izteiksmi un skanējumu, kā arī konkursa programmas izvēli un intonāciju.  

Šo konkursu rīkoja organizācija “Interkultur”, kas kopš 1988. gada organizē starptautiskus koru konkursus un festivālus visā pasaulē. Trīsdemit gadu pastāvēšanas laikā tieši Starptautiskais koru konkurss “Voices for Peace” kļuva par 200. koru konkursu, ko 30 gadu pastāvēšanas laikā rīkoja šī organizācija.