Publicēts:   18/06/2018
Atpakaļ

Ventspilnieki piedalīsies Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2018”

Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiks Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kopā pulcējot 4000 dalībniekus - 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas.  Ventspili “Baltica 2018” pārstāvēs trīs kolektīvi –folkloras kopa “Laipa”, folkloras kopa “Zdravica” un dziesmu ansamblis “Ventiņ”.

 

Šā gada festivāla tēma – “Jāņi. Ziedēšana”, tādējādi uzsverot Jāņu tradīcijas gan pašmāju, gan starptautiskā kontekstā. Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2018” tiks atklāts sestdien, 16. jūnijā, Rīgā un tajā piedalīsies visi trīs Ventspils kolektīvi. Ventspils folkloras kopa “Laipa” piedalīsies arī “Uguns dienā” 19. jūnijā Ādažos. Savukārt 21. jūnijā dažādās Latvijas vietās notiks “Vasaras saulgrieži Latvijas novados” un folkloras kopas “Laipa”, “Zdravica”, kā arī dziesmu ansamblis “Ventiņ” dosies uz Jūrkalni. Kopā festivāla ietvaros, no 16.jūnija līdz 21.jūnijam, notiks vairāk nekā 20 pasākumi dažādās Latvijas vietās. Vairāk informācijas mājas lapā http://www.festivalbaltica.com/.

 

Starptautiskais festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988. gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību.

 

 

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

 

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

 

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

 

Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: [email protected].