Publicēts:   20/07/2017
Atpakaļ

Ventspilnieki plūc zelta laurus koru olimpiādē

Vakar emocionālā apbalvošanas ceremonijā Arēnā Rīga tika paziņoti pirmie Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes uzvarētāji piecās konkursa kategorijās un Atklātā konkursa diplomandi, starp kuriem vairākkārt izskanēja arī Ventspils vārds.

 

Ventspils sieviešu koris “Venda” dziedātājas, diriģentu Anitras Niedres un Rudītes Tālbergas vadībā, starptautiskajos koru konkursos augstu pacelto latiņu ir noturējušas godam un, piedaloties  konkursā Nāciju Grand Prix 2017, kategorijā Pieaugušo kori ir ieguvušas Zelta medaļu. Gatavošanās konkursam bija saspringta un atbildība lielāka, jo konkursā  Nāciju Grand Prix 2017, saskaņā ar Mākslinieciskās padomes lēmumu par kora atbilstību dalībai konkursā, piedalās tikai tie kori no visas pasaules, kuriem ir pieredze un augstākie sasniegumi starptautiskos koru konkursos.

 

Arī PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas Kora klases ansamblis var uzgavilēt, jo piedaloties 3. Eiropas koru olimpiādes Čempionu konkursā, kategorijā Sakrālā mūzika ar pavadījumu ieguva Zelta medaļu un tika izvirzīts uz konkursu Nāciju Grand Prix 2017, kurā, ar otru iegūto zelta medaļu, apliecināja savu radošo veikumu, par ko liela pateicība vadītājām Rudītei Tālbergai un Anitrai Niedrei. 

 

Bet kamerkorim “Ventspils”, mākslinieciskajam vadītājam Aigaram Meri un diriģentei Astrai Plostniecei panākumiem bagātā starptautisko konkursu pieredze turpinās. Piedaloties Atklātā konkursa kategorijā Folklora a capella tika iegūts Zelta diploms un Kategorijas uzvarētāja tituls, un iespēja piedalīties konkursā Nāciju Grand Prix 2017. Dalība šajā konkursā vainagojās ar Zelta medaļas iegūšanu un konkursa augstāko sasniegumu -  Nāciju Grand Prix 2017 čempiona titulu kategorijā Folklora a capella.

 

Koru cīņas Rīgā vēl nav galā un turpinās, tādēļ aicinām atbalstīt PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas kori “Nošu planētas”, diriģentes Rudīte Tālberga un Anitra Niedre, kurš sestdien, 22. jūlijā Lielajā ģildē piedalīsies konkursā Nāciju Grand Prix 2017, kategorijā Bērnu kori  un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas kori “Nošu spēles” Adeles Taurītes-Tauriņas vadībā, kurš savukārt savu sniegumu demonstrēs Atklātajā konkursā, kategorijā Bērnu kori 21. jūlijā Lielajā ģildē.

 

Apsveicam laureātus un turam īkšķus par mūsu jauno maiņu!