Ventspils teātris saņēmis atzinīgus vārdus no skates žūrijas

Ventspils amatierteātris. Bilde no izrādes Brīvais pārisŠ.g. 29. februārī un 1. martā Ventspils Kultūras centrā notika Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” Kurzemes reģiona skate, kurā Ventspils teātris saņēmis atzinīgus vārdus no žūrijas puses.

Ventspilī žūrijā darbojās un izrādes vērtēja Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA)  profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, teātra zinātniece un kritiķe, žurnāla “Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore Edīte Tišheizere un teātra zinātniece un kritiķe, LKA profesore Līga Ulberte. Žūrijas un skatītājiem tika atrādīti pieci dažādu amatierteātru iestudējumi.

Skatē Ventspils teātris piedalījās ar izrādi “Brīvais pāris”, kas ir komēdija vienā cēlienā  par vīrieti un sievieti, laulību, attiecībām saprašanos un arī nesaprašanos. Izrādes režisore ir Vija Draviņa, savukārt, lomās iejūtas Ineta Kalniņa, Andris Lasmanis un Kaspars Doniņš.

Jānis Siliņš, LKA profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs, par Ventspils teātra sniegumu raksta: “Ievērojama dramaturga darbs, kuru iestudējot ir perfekti jāpārvalda komēdijas žanra specifika un izmantojamie izteiksmes līdzekļi. Šo riskanto uzdevumu Ventspils teātris veic ļoti labi, bet aktrise Ineta Kalniņa Antonijas lomā – izcili!”  Aktrises Inetas Kalniņas sniegumu, kā arī partnerību uz skatuves un režiju uzslavē arī žūrijas locekle, teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere: “Ļoti labs aktrises Inetas Kalniņas darbs – niansēts, stilistiski un plastiski izstrādāts, skaidra motivācija, iekšējā darbība u.tml. Atzīstama partnerība. Režisoriski veiksmīgi atrasts stils un žanrs, kas ļauj pārvarēt literārā materiāla trivialitāti.”

Īpaši atzinīgi izrādi “Brīvais pāris” komentē teātra zinātniece un kritiķe, LKA profesore Līga Ulberte: “Ļoti laba izrāde visos komponentos. Dario Fo luga ir klasisks farss, kas prasa augstu aktiermeistarības līmeni, ātru temporitmu un gaumi. Tas viss Ventspils teātra izrādē ir. Divi aktieri notur neatslābstošu uzmanību visas izrādes garumā, demonstrējot neprofesionāļiem reti vērojamu artistiskumu, dabiskumu, skatuvisko temperamentu. (..). Viena no labākajām šī gada skates izrādēm.”

“Gada izrāde” ir gadskārtējs Latvijas amatierteātru snieguma izvērtēšanas pasākums, kurš notiek jau vairāk nekā 25 gadus. To organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā, kā arī motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai. Kopumā visās Latvija reģionu skatēs piedalījās 46 iestudējumi, no kuriem 10 labākie tiks izvirzīti Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” finālam. Šobrīd tiek gaidīti visu reģionu skašu rezultāti, cerot, ka Ventspils teātra izrāde būs starp 10 labākajām.