Atbalstīti desmit projekti Kultūras projektu konkursa II kārtā

Noslēgusies Ventspils pilsētas domes Kultūras projektu konkursa II kārta, kurā atbalstīti desmit projekti par kopējo summu 11 825 EUR.

Jau divpadsmito reizi norisināsies konkurss “Kurzemes prozas lasījumi”, kas apvieno dažāda vecuma un profesionalitātes rakstniekus no dažādām Kurzemes pilsētām, tādējādi attīstot Kurzemes literāro vidi. Biedrība “Popes muiža” veiks Ventspils muzeja krājumā esošo 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma privātmuižu dokumentu atlasi, izpēti un tulkošanu, kas sniegs plašas ziņas par tā laika Ventspils pilsētas un ostas nozīmi tuvējās apkārtnes industrializācijas un rūpniecības attīstībā. Decembrī ikviens varēs sekot līdzi tikai Ventspils pusē sastopamās masku grupas “Miežvilki” tradīcijas popularizēšanai Bluķa vakarā. Biedrība “Jūras akmentiņi”, atzīmējot savu 25. jubileju, laidīs klajā oriģināldziesmas “Vai viss tev der” videoklipu. Un vēl vairāki interesanti projekti, kas paplašinās kultūras dzīves piedāvājumu Ventspils iedzīvotājiem.

Atbalstītie projekti:

Nr. p.k. Projekta nosaukums Piešķirtais finansējums EUR
1. “Pop – studijas “Jūras akmentiņi – 25” dziesmas “Vai viss tev der” videoklipa izstrādes projekts 921,50
2. “Konkurss “Kurzemes prozas lasījumi”” 550
3. “Artium – scriptorum – historia” 1 500
4. “Ziemassvētku brīnums” 700
5. “Dzirnavu tirdziņš” 1 500
6. “Iztēli rosinoša muzikāla programma “Jānis Baltvilks – Zakaķa dziesmu spēles”” 1 487
7. “Ventspils novada masku grupas “Miežvilki” tradīcijas atjaunošana”” 1 500
8. “Baltā sniega Brīnums” 1 000
9. “Ventspils kamerorķestra, jauktā kora “Ventspils” un solistu Roberta Martinovska un Initas Āboliņas koncerts “Atgriešanās Ventspilī”” 1 333,33
10. “Ventspils kamerorķestra, jauktā kora “Ventspils” un solistu Ziemassvētku koncerts “Ziemas ceļi”” 1 333,33

Foto: Ventspils hronikas arhīvs