Private: Krievu folkloras kopa “Zdravica”

Folkloras kopas

Ventspils krievu folkloras kopa Zdravica

Informācija

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Nataļja Cinkmane
Kontakti Nataļja Cinkmane

Tālr.: 28210892

E-pasts: [email protected]

Mēģinājumi Ventspils 3. vidusskolā

Trešdienās – plkst. 18.30-20.30;

Ceturtdienās – plkst. 19.00-21.00

 

Krievu folkloras kopa “Zdravica” savu darbību uzsākusi 1985.gadā. Kolektīva dibinātāja un vadītāja ir Leņingradas kultūras institūta absolvente, Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzēja Nataļja Cinkmane.

Kolektīva darbības galvenais mērķis ir klausītāju iepazīstināšana ar krievu tautas folkloru, folkloras popularizēšana tās dzīvā izpildījumā, krievu tautas tradīciju saglabāšana.

Savos pastāvēšanas gados kolektīvs saudzīgi un ar lielu mīlestību pret savas tautas kultūru pa kripatiņai meklējis, vācis un licis kopā katram cilvēkam visvērtīgākās un vismīļākās dziesmas, ieražas un gadskārtu tradīcijas, kas nāk gan no pašu ģimenēm, gan no dažādiem Krievijas novadiem, lai  saglabātu no senčiem mantoto gara kultūru un nodotu to tālāk nākamajām paaudzēm.

Folkloras kopa  vienmēr aktīvi  ir piedalījusies un turpina piedalīties dažādos pilsētas pasākumos un festivālos: Meteņu (Masļeņicas) svinībās, Jaungadu un Zvaigžņu dienas svētajos vakaros, starptautiskajā nacionālo kultūru festivālā „Ventspils vainags”, Pilsētas svētkos, Jūras svētkos u.c.. “Zdravica”  nes Ventspils vārdu arī valsts mēroga pasākumos, visnozīmīgākie no tiem ir Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, Slāvu tautu festivāls Daugavpilī, starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”, starptautiskie masku tradīciju festivāli.

Kolektīva repertuārs nepārtraukti mainās un paplašinās.  Ja folkloras kopa vēlētos izveidot koncertprogrammu no visām dziesmām, kas apgūtas savas pastāvēšanas gados, tad šis koncerts skanētu vairākas diennaktis.

Krievu tautas folkloras mantojums ir daļa no krievu folkloras kopas “Zdravica” dalībnieku dvēselēm.  Kopas dalībnieki stāsta: “Mēs vēlamies dalīties ar šo bagātību ar tiem, kuri uzskata sevi par piederīgajiem šai savdabīgajai un bagātajai kultūrai”.

Ikviens, kuram tuvas  ir krievu tautas dziesmas, tiek laipni aicināts pievienoties folkloras kopai “Zdravica”!

Krievu folkloras kopas “Zdravica”  nozīmīgākie panākumi

Pateicība par radošu ieguldījumu Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2018”

Pateicība par radošu ieguldījumu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Folkloras dienā

Pateicība par veikumu Novadu dienās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (2019. gadā)