“Gada izrāde 2023” ietvaros notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate

24.martā Ventspils Kultūras centrā “Gada izrāde 2023” ietvaros notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate. Plkst. 14.30 būs skatāma Ventspils teātra izrāde “Tikai muzikants”, plkst. 16.00 Raņķu amatierteātra izrāde “Puķainais peldkostīms”, bet plkst. 17.30 Puzes amatierteātra “Un tā tāļāk” izrāde “Ak, maigā sirsniņa”.

Ventspils teātra iestudējums – Pēteris Pētersons “Tikai muzikants” savu pirmizrādi piedzīvoja vien pirms pāris mēnešiem. Režisores Vijas Draviņas iestudētās lugas darbība aizved skatītājus ne tik ļoti senā pagātnē – 1944. gada rudenī. II Pasaules kara dunoņa bija  aizvēlusies tālāk Eiropā, bet Latvijā trijstūrī Liepāja – Tukums – Ventspils vācu karaspēka ielenkuma rezultātā izveidojās teritorija ar nosacītu apzīmējumu “Kurzemes katls”. Tieši šeit risinās notikumi, kuros tiek ierauts pianists Klāvs. Lai salauztu cilvēka dvēseli, iznīcinātu sapņus un ieceres, ne vienmēr  nepieciešami šāviņi un karš. Cilvēks grib vienkārši dzīvot, strādāt un nodarboties ar sev vajadzīgām lietām, grib mīlēt.

Raņķu amatierteātris skatītājiem piedāvās režisores Raimondas Vilmanes iestudēto izrāde “Puķainais peldkostīms”, kuras autore ir Rūta Žeina (Biruta Zujāne). Izrādes sižetā dziļos laukos ezera krastā ir divi pamesti ciemi. Vienā krastā dzīvo 86 gadus vecā Rozālija, viņa šajā ciemā ir ieprecējusies. Palikusi viena savā mājā ar vecu ābeļu dārzu, dārgāko piemiņu no mirušā vīra, un kaimiņienes Dusjas dāvāto kazu. Laukos paliek tikai vecie ļaudis, pārtrūkst paaudžu saikne. Nodevībai vienmēr ir kāds “pareizs” attaisnojums.

Ventspilī skatāma būs arī Puzes amatierteātra “Un tā tāļāk” izrāde “Ak, maigā sirsniņa” pēc A. Sollogubova vodeviļu motīviem. Ja mēs katrs neturēsim doto vārdu, tad kas gan darīsies pasaulē? Kas mēs par cilvēkiem, ja nevaram izpildīt to, ko solījām. Katrs šajā pasaulē saņem to, ko pelnījis! Atcerieties to! Padomājiet par to! Un, lai nevienam šai pasaulē nav jācieš maigās sirds dēļ!

Ieeja izrādēs bez maksas.