Latvijas virtuālajā pūtēju orķestrī arī ventspilnieki

Pūtēju orķestris “Ventspils” diriģenta Daiņa Brauna vadībā ir piedalījies Latvijas virtuālā pūtēju orķestra video sveiciena veidošanā par godu valsts 102. dzimšanas dienai. Tajā izskanēs I. Kalniņa skaņdarbs “Pūt, vējiņi!”. Sveiciens Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienas rītā tiks publicēts sociālajos tīklos YouTube un Facebook kanālā “Latvijas pūtēju orķestru aktualitātes”.

Dainis Braums stāsta: “Skaņas un video ierakstus gatavojām divas dienas koncertzālē “Latvija”. Nebija tik vienkārši, kā būtu gribējuši. Tas prasīja lielu pacietību un maksimālu koncentrēšanos. Paldies ierakstu meistaram Ģirtam Vjateram no Ventspils Mūzikas vidusskolas par profesionālu attieksmi un kvalitatīvu rezultātu. Ar nepacietību gaidīsim gala rezultātu 18. novembrī, jo pat mēs paši to vēl neesam dzirdējuši.” Pūtēju orķestris “Ventspils” veicis individuālus ierakstus katram instrumentam: flauta, piccolo flauta, fagots, baritona saksofons, trompete, trombons, eifonijs un timpāni.

No 29. oktobra līdz 8. novembrim pūtēju orķestri tika aicināti iesaistīties iniciatīvā veidot sveicienu video formātā Latvijas iedzīvotājiem. Atsaucība bijusi liela – iesaistījušies 34 kolektīvi. Projekta pārstāvji informē, ka idejas autore ir Bauskas pūtēju orķestra diriģente Lelde Erta, kura kā galveno video projekta rašanās impulsu minējusi tuvojošos valsts svētkus, kuros pūtēju orķestriem ierasts spēlēt latviešu mūzikas koncertprogrammas.