Notiks “Krievu kultūras dienas Ventspilī”

Jau 20. gadu pēc kārtas norisināsies “Krievu kultūras dienas Ventspilī” – šoreiz 10. un 11. septembrī. Projekta galvenais mērķis ir parādīt krievu kultūras daudzveidību, šī projekta ietvaros tiek piedāvāta interesanta pasākumu programma, kas paredzēta dažāda vecuma pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

10.septembrī  plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā vīru vokālā kvarteta “Skranum” (Rīga) pareizticīgo mūzikas koncerts. Kvarteta dalībnieki: Gustavs Daniels Loris (1.tenors), Georgs Zujevs (2.tenors), Kārlis Rihards Ostrovskis (baritons), Mārtiņš Eliass (bass). Koncertā tiks izpildīti 19./20.gs. krievu komponistu Jevstafija Azejeva, Pāvela Česnokova, Sergeja Trubačova u.c. skaņdarbi.

Kvartets “Skranum” šādā sastāvā sāka darboties 2019.gadā. Kvarteta dalībniekus saista ne vien kopīgas intereses un dedzīga aizraušanās ar acapella mūziku, bet arī vēlme pielietot un attīstīt savas muzikālās un vokālās spējas.

Ieeja koncertā ar individuāliem ielūgumiem, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa vai pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku kā 48 stundas).

11.septembrī plkst. 11.00 Ventspils vecpilsētas tirgus laukumā norisināsies krievu tautas dziesmu un mūsdienu dziesmu izpildītāju sadziedāšanās. Sadziedāsies Ventspils mūziķi – Tatjana Saksaganska, Elena Vaseva, Jekaterina Kuļbanska, Aleksandra Kadera, Valērija Soboļeva, Arina Derevjanko, Aleksandrs Mirvis, Vjačeslavs Zagoruļko un folkloras ansamblis “Jurjev deņ”, kas ar savu aktīvo dalību dažādos folkloras festivālos ir veicinājis savu atpazīstamību ne tikai Ventspilī, bet arī ārpus pilsētas robežām.

Plkst. 17.00 skvērā pie Pārventas bibliotēkas krievu retro un mūsdienu dziesmu izpildītāju sadziedāšanās. Piedalīsies Ventspils mūziķi, Ventspils kazaku dziesmu grupa “Šumilov Bor”, kuru repertuārā izskanēs muzikālas kazaku balādes un kazaku eposs, un Liepājas “Tautas mākslas un kultūras centra” ansamblis “Voļņica”, kura repertuārā krievu, baltkrievu, ukraiņu, čigānu, ebreju, spāņu, vācu un latviešu dziesmas, kā arī populāras retro un mūsdienu dziesmas.

Krievu kultūras dienas organizē Ventspils Krievu biedrība un Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Foto: Ventspils hronikas arhīvs