Ventspils Pilsētas svētku 700+30 programma

PIEKTDIENA, 31. JŪLIJS – IESKAŅAS NOTIKUMI


08.00 Pilsētas svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā

 

10.00 RAKSTNIEKS UN VIŅA ZVĒRS Herberta Dorbes memoriālajā muzejā

Tikšanās ar bērnu grāmatu ilustratori, mākslinieci Agnesi Rudzīti.

 

11.00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde ŠŅĀPUĻA PIEDZĪVOJUMI Pārventas bibliotēkā

Izrāde ir stāsts par draudzību un tās vērtībām. Galvenais varonis – kāpuriņš, būdams savādāks kā citi, dodas uz pasaku zemi meklēt draugus.

Ieeja izrādē ar ielūgumiem, kurus var saņemt Pārventas bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

 

18.00 – 20.00 Tikšanās ar projekta KAS IR M? kuratoru Uldi Pētersonu teātra namā “Jūras vārti”

Izstādē apskatāmie Gļeba Panteļejeva, Olgas Šilovas, Alvīnes Bautras, Gata Erdmaņa un Reiņa Bērziņa mākslas darbi kombinācijā ar skatuvei raksturīgajiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem aicinās skatītāju rast katram savu atbildi uz noslēpumaino jautājumu “Kas ir M?”, tādējādi ļaujoties mākslas radītam prāta un sajūtu valdzinājumam.

 

SESTDIENA, 1. AUGUSTS – SVĒTKU NOTIKUMI


08.00 Pilsētas svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā

 

11.00 SVĒTKU ATKLĀŠANA un Pilsētas domes Lielās balvas un Balvu pasniegšanas ceremonija koncertzāles “Latvija” amfiteātrī

Muzicē Ventspils bigbends un solisti – Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs. Pasākums tiks translēts uz LED ekrāna Lielajā laukumā.

 

12.30 – 16.00 DIGITĀLIE SVĒTKI Lielajā laukumā

Ar Digitālajiem svētkiem Ventspils kā Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020 atzīmē Starptautisko Jaunatnes dienu. Bērniem, jauniešiem, kā arī citiem interesentiem būs iespēja pavadīt aizraujošu pēcpusdienu, baudot daudzveidīgu, izglītojošu un informatīvu pasākumu programmu.

Svētki šogad tiek veltīti Ventspilī topošajam Zinātnes un inovāciju centram, tāpēc aktivitātes būs vēl daudzveidīgākas nekā līdz šim, saistītas arī ar zinātni un izgudrojumiem. Notiks radošas darbnīcas, būs iespēja vērot zinātnes šovus un tehnoloģiju paraugdemonstrējumus, spēlēt tehnoloģiju spēles, iepazīstot to attīstību līdz mūsdienām, piedalīties robotu skolā, iegrimt virtuālajā realitātē, uzņemt īpašos momentfoto par piemiņu no svētkiem un daudz citu aktivitāšu.

Svētkos varēs piedalīties arī virtuāli, jo tiks nodrošināta tiešraide internetā no jauniešu telts.

 

12.30 – 17.00 DIENAS KONCERTI Reņķa dārzā

12.30 Popstudijas JŪRAS AKMENTIŅI vidējās un vecākās grupas programma;

13.00 Konkursa “Pilsētas rota 2020” laureātu godināšana;

13.15 Ventspils mūziķa ED RALLIDAE uzstāšanās;

14.20 Grupa CARNIVAL YOUTH ar fanu iecienītākajām dziesmām;

16.00 Rokenrola ansamblis VECTĒVA PAPIROSI.

Koncerti tiks translēti uz LED ekrāna Lielajā laukumā. Darbosies amatnieku tirdziņš. Pasākuma teritorijā vienlaikus varēs uzturēties līdz 3000 apmeklētāju. Aicinām būt saprotošiem un atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem.

 

12.30 – 15.00 GRĀMATU SVĒTKI Rātslaukumā

Svētkos ar savu produkciju piedalīsies Latvijas izdevniecības, to vidū Karšu izdevniecība “Jāņa sēta”, “Jumava”, “Kontinents”, “Avots”, “Madris”, u.c. Ar dažādām aizraujošām spēlēm gan pieaugušajiem, gan bērniem iepazīstinās spēļu izdošanas, izplatīšanas un pārdošanas uzņēmums “Brain games”. Sarunas ar izdevējiem, rakstniecēm Janu Egli un Lauru Vinogradovu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa. Darbosies brīvdabas lasītava, būs radošās darbnīcas bērniem. Ventspils bibliotēkas struktūrvienības iepazīstinās ar saviem pakalpojumiem, iesaistot apmeklētājus dažādās aktivitātēs.

Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils telts informēs par Eiropas Savienības aktualitātēm, zaļo dzīvesveidu,  iepazīstinās ar pieredzes stāstiem un padomiem. Telts apmeklētāji aicināti piedalīties konkursos un lielformāta spēle “Eiropas riču račs”.

14.00 Tiks sveikti Ventspils autori, kuriem izdotas jaunas grāmatas, kā arī literārā konkursa “Ventspils lasa” uzvarētāji. Skanēs teātra dziesmas VALDA ZILVERA un MĀRTIŅA EGLIENA izpildījumā.

 

12:30 – 15:30 Muzikāli izklaidējoša un enerģisku optimismu rosinoša programma DZIEDAM UN ZIEDAM Vecpilsētas tirgus laukumā

Muzicēs Ventspils džeza ansamblis INTRO, mākslinieciskais vadītājs Sergejs Somiks, metālpūšamo instrumentu ansamblis VENTSPILS BRASS, mākslinieciskā vadītāja Maija Lāce, solisti Elena Vaseva, Jeļena Novikova, Vjačeslavs Zagoruļko, Jurijs Saksaganskis, Tatjana Saksaganska, Karolina Švarcberga-Sulbajeva, dejā uzziedēs Jeļenas Smirnovas deju kolektīvs.

Īpašie viesi: dziedātāja Tina Notte un radio SWH+ programmu vadītājs Ņikita Matvejevs.

Programmā pazīstamu latviešu, krievu un ārvalstu komponistu skaņdarbi, populāras džeza melodijas, mūsdienu estrādes dziesmas, interaktīvas spēles un dejas kopā ar skatītājiem Pilsētas svētku noskaņās.

 

12.00 – 14.00 VENTSPILS DRĒBNIEKU AMATU ŠRĀGAS 325 Amatu mājā

Viss par un ap drēbnieku būšanu – alternatīvā modes skate “Pārtapis”, tērpu autore Kristīne Kalēja, un radošā darbnīca „Padari savu dzīvi krāsainu!” (iespēja izrotāt līdzpaņemtos audumus ar auduma krāsām).

Ieeja – pieaugušajiem 1,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

 

14.00 – 17.00 ZIEDU SVĒTKI Livonijas ordeņa pilī

Ventspils muzeja krājuma izstāde “Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja” un ziedu piepildītas radošās darbnīcas un aktivitātes.

14.00 – 15.00 Iepazīsim muzeja dārzu! Tikšanās ar pils dārznieci;

15.00 Ziedu valši – Ventspils pūtēju orķestra koncerts.

Ieeja – pieaugušajiem 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

 

15.00 – 20.00 MADARA APSES skeitborda sacensības Ventspils skeitparkā

Ventspils skeitparkā notiks ventspilnieka un pazīstamā profesionālā skeitbordista Madara Apses organizētas skeitborda sacensības. Ar šo pasākumu tiks atzīmēta skeitborda attīstības divdesmitgade Ventspilī. Plānots, ka uz sacensībām ieradīsies profesionāli skeitbordisti no Somijas un dažādām Latvijas vietām.
Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.

 

16.00 – 16.40 Svinam dzimšanas dienu kopā ar VENTSPILS JUNIORU BIGBENDU koncertzāles “Latvija” amfiteātrī

Ventspils junioru bigbendu raksturo vēlme muzicēt, prieks, neizsmeļama enerģija un jautrība. Kolektīvā apvienoti pilsētas talantīgākie bērni un jaunieši. Jaunie mūziķi Renāra Lāča vadībā klausītājus iepriecinās ar roka un džeza mūzikas klasiku, kas pielāgota kolektīva specifikai un prasmēm, daudz vietas atvēlot improvizācijai.

 

17.00 un 21.00 Poļu pianistes un mūzikas autores HANIA RANI koncerti koncertzālē “Latvija” uz Dāvida Kļaviņa radītajām, pasaulē augstākajām vertikālajām klavierēm “470i”.

Hania Rani jeb Hanna Marija Raniševska (Hanna Maria Raniszewska) ir viena no pazīstamākajām savas paaudzes pianistēm-autorēm, kura pārstāv to pēdējās desmitgades pianistu un komponistu saimi, kurā mirdz Nils Frāms (Nils Frahm), Makss Rihters (Max Richter), “Hauschka” un citi laikmetīgās autormūzikas mākslinieki. Kā komponiste Hania Rani radījusi darbus stīgu ansambļiem, klavierēm, balsij un elektronikai. Mūziķes koncerti izskanējuši  “Funkhaus” (Berlīne) un “The Roundhouse” (Londona) koncertzālēs, Valsts filharmonijā Varšavā, kā arī festivālos “Open`er”, “Off” un “Eurosonic”.

 

18.00 Pianista REIŅA ZARIŅA koncerts CITĀDAS SONĀTES Pārventas bibliotēkā

Ieeja koncertā ar ielūgumiem, kurus var saņemt Pārventas bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

 

19:00 – 20:00 VENTSPILS SENIORU BIGBENDA muzikālie sveicieni koncertzāles “Latvija” amfiteātrī

Ventspils senioru bigbendā apvienojušies gan jaunieši, gan profesionāli mūziķi un seniori, kuru aktīvās mūziķu gaitas saistītas ar 80.-90.gadiem. Šī unikālā apvienība rada īpašu gaisotni, muzicēšanas īstumu un savdabīgu šarmu. Programmā bigbendu mūzikas klasika, dalībnieku oriģinālkompozīcijas, latviešu instrumentālā un vokālā mūzika.

 

18.00 – 22.20 ŠLĀGERMŪZIKAS VAKARS “ES MĪLU VENTSPILI!” Piejūras brīvdabas muzejā

Latvijā zināmu šlāgermūziķu uzstāšanās. Pasākumu vada atraktīvās māsas LEGZDIŅAS.

18.00 Lustīgais māsu LEGZDIŅU duets, izpildot visiem zināmas un populāras melodijas;

19.00 Muzicē šarmantais dziedātājs JĀNIS MOISEJS;

20.00 Dziesmas latviešu valodā un arī kādu dziesmu “odziņai” franču valodā izpildīs INETA RUDZĪTE;

21.00 Gan vecās un labi zināmās dziesmas, gan jaunus skaņdarbus no topošā albuma piedāvās grupa DAKOTA.

Biļetes cena – 5 EUR. Tās iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Pieejamas tikai 1000 biļetes! Ieeja koncertā no plkst. 17.00, Riņķa ielā pie lielā enkura. Bērniem līdz 6 g.v. vecāku klātbūtnē ieeja bez maksas.

 

20.00 Pianista REIŅA ZARIŅA papildkoncerts CITĀDAS SONĀTES Pārventas bibliotēkā

Ieeja koncertā ar ielūgumiem, kurus var saņemt Pārventas bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

 

20.00 – 24.00 VAKARA KONCERTS Reņķa dārzā

Ieeja pasākuma teritorijā no plkst. 19.30. Biļetes cena – 6 EUR. Tās iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Bērniem līdz 6 g.v. vecāku klātbūtnē ieeja bez maksas. Vakaru vada DJ HORENS.

20.00 Grupas ASTRO’N’OUT koncerts.

Grupa sevi pierādījusi uz Latvijas skatuves jau 15 gadu garumā un dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta “Pastāvēs, kas mainīsies” pieeju. Programmā grupas lielākie hiti – “Nē gravitātei”, “Dejot trakāk”, “Tici sev”, “Multivitamīnu multipaka”, “Haosā” un, protams, “Daļa Rīgas”.

21:20 Mūziķa DADDY WAS A MILKMAN (Lietuva) koncerts.

Viens no spilgtākajiem šī brīža Lietuvas popmūziķiem, īstajā vārdā Igns Pocūns (Ignas Pociūnas), Latvijas publikai pazīstams pēc singla “Breathe In” un pērn izdotās dziesmas “This is how I Feel”, kas tapa sadarbībā ar grupu “Prāta vētra”. Lietuviešu mūziķis vairākkārt uzstājies Latvijā, tostarp 2018. gada novembrī “Arēnā Rīga”.

22:40 Filma VENTSPILS 700+30.

22:55 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja AIVARA LEMBERGA svētku uzrunas translācija no Lielā laukuma.

 

22.40 – 23.00 Svētku kulminācija Lielajā laukumā

22.40 Filma VENTSPILS 700+30

Andžeja Grauda Bungu skolas priekšnesums.

22.55 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja AIVARA LEMBERGA svētku uzruna

Tiešraide uz LED ekrāniem Reņķa dārzā, Lielajā laukumā un internetā www.ventspils.lv.

 

23.00 SVĒTKU UGUŅOŠANA

Tā vienlaikus paredzēta no vairākām vietām pilsētā – Olimpiskā centra teritorijas, laukuma pie Reņķa dārza dīķa un laukuma starp Embūtes, Celtnieku un Rindas ielām Pārventā.

Aicinām iedzīvotājus nepulcēties vienuviet, bet izmantot tuvējās labākās redzamības teritorijas. Pilsētas daļā – Brīvības iela, Lielais prospekts, Lielais laukums, Latgales iela, Reņķa dārzs un tā stāvlaukums. Savukārt, Pārventas daļā –  Embūtes iela (posmā no Celtnieku līdz Spāres ielai), Celtnieku iela (posmā no Embūtes līdz Rindas ielai) un Rindas iela (posmā no Stacijas līdz Celtnieku ielai).

 

23.10 NAKTS KONCERTS Ventspils Svētā Krusta Romas katoļu baznīcā

Sakrālās pārdomu mūzikas pasauli uzburs VENTSPILS VOKĀLĀ GRUPA Gintas Rūses vadībā un Ventspils Centra sākumskolas ZVANU ANSAMBLIS, mākslinieciskā vadītāja Sandra Sproģe.

Abu muzikālo grupu simbiozē klausītāji dzirdēs gan mazāk zināmas, gan arī populāras sakrālās melodijas.

 

21.00 – 24.00 Pludmales akvaparka atvērtā nakts

Aktīvai atpūtai Pludmales akvaparks piedāvā trīs dažādus baseinus, kuros ūdens temperatūra tiek uzturēta ap +24° C, kā arī burbuļvannas un saunas. Pie baseiniem ierīkoti pieci slidkalniņi. Pludmales akvaparkā darbojas kafejnīca. Ieeja vienai personai – 5 EUR.

 

SVĒTDIENA, 2. AUGUSTS – IZSKAŅAS NOTIKUMI


11.00 Bērnu pilsētiņā un 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” MAZIE PILSĒTAS SVĒTKI

Pasākumu laikā, visai ģimenei būs iespēja piedalīties muzikālā rotaļu uzvedumā kopā ar TUTAS LIETAS varonēm – Tutu un viņas draudzeni Lapsu. Klātesošie dosies muzikālā stāstā, kura laikā tiks izspēlētas jautras rotaļas. Svētku koncertā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies popstudijas JŪRAS AKMENTIŅI dalībnieki. Ikvienu izklaidēs lielo ziepju burbuļu šovs no MĀRTIŅA BURBUĻIEM.

 

12.00 – 16.00 AMATU DIENA Piejūras brīvdabas muzejā

Katrā amatā savs spēks – iemēģini roku! Amatnieku tirdziņš, amatu demonstrācijas, izjādes ar zirgiem, mini zoo “Buki” un citi piedzīvojumi. Dziedās Monta Cine, muzicēs vokāli instrumentālais ansamblis SIENĀŽI, pasākumu kuplinās tautas deju dejotāji – VPDK “Tārgale” un VPDK “Usma”, vadītāja Agnese Sarma, būs āķīgi viktorīnas jautājumi.

Ieeja – pieaugušajiem 1,40 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,60 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

Kursēs Mazbānītis – pieaugušajiem 2,00/3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00/1,00 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

 

17.00 BARDU KONCERTS parka “Fantāzija” estrādē

Tradicionālais Bardu koncerts, kas tiek organizēts jau no 2004. gada. Pasākumā piedalīsies Ventspils bardi un viesi – Sergejs Stepaņenko un Sergejs Blakunovs (Klaipēda).

 

IZSTĀDES


  • M. Pornieces darbu izstāde un G.Zaķa gleznas DAŽĀDAS JŪRAS Galvenajā bibliotēkā;
  • S. Caunes gleznu izstāde PIEJŪRAS PULSS Pārventas bibliotēkā;
  • KAS IR M? eksperimentālā izstāde uz teātra nama “Jūras vārti” skatuves.

 


Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.