Ventspils teātris pārsteidz ar iestudējuma “Krēsli” restaurāciju

Sestdien, 26. martā plkst. 17.00 Ventspils Kultūras centra lielajā zālē Starptautiskās teātra dienas priekšvakarā Ventspils teātris ir parūpējies par pārsteigumu un skatītājiem piedāvā izrādi Ežēns Jonesko “Krēsli”, kura ir 1995. gada iestudējuma restaurācija.

Tāpat kā pirms 27 gadiem, iestudējuma režisors ir Imants Jaunzems, lomās darbosies Ventspils teātra aktieri Ineta Kalniņa, Uldis Grieze un Andris Lasmanis.

1995. gada iestudējums ātri iekaroja skatītāju mīlestību, tad jau arī vietējās un citu valstu žūrijas atzinību un kļuva par vistitulētāko iestudējumu Ventspils teātrī – balvu birums bija tiešām ļoti iespaidīgs. Un fakts, ka izrādi bija noskatījušies cilvēki daudzās pasaules valstīs, tai skaitā Lietuvā, Igaunijā, Somijā, pat Dienvidkorejā, tikai vairoja prieku un lepnumu.

Imants Jaunzems par iestudējuma šā brīža aktualitāti: “Toreiz, 1995. gada iestudējumam, kā moto es pievienoju diezgan cinisku angļu sakāmvārdu: “Kapi ir pilni ar neaizvietojamiem cilvēkiem.”  To vietā stāsies citi – neaizvietojamie. Jā, fiziski tā arī ir, bet saturiski, pēc jēgas? Vai tie, kas stājas neaizvietojamo vietās, spēj tos aizstāt pēc būtības? Tad kādēļ visapkārt ir tā, kā ir? Un iespējams tādēļ Ežēna Jonesko “Krēsli” šodien skan vēl traģiskāk nekā 1995. gadā.”

Ventspils teātra šā brīža režisore Vija Draviņa: “Noteikti ir skatītāji, kuri atceras šo izrādi, kuri ir to redzējuši. Ir taču ļoti interesanti noskatīties to vēlreiz, pēc tik daudz gadiem. Un tiem, kuri tiksies ar šo izrādi pirmoreiz, novēlu dziļu skatuvisku baudījumu.”

Biļetes cena – 3 EUR.

Biļešu iepriekšpārdošana visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, t.sk. Ventspils Kultūras centra kasē (tālr. 63607670) un internetā.

Ierodoties uz izrādi, apmeklētājiem jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, personu apliecinošs dokuments, jālieto mutes un deguna aizsegs.

Atbalsta: AS “Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, Ventspils muzejs un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.