Zinību dienas muzikālā tikšanās koncertzāles “Latvija” amfiteātrī

@KristapsAnskens

Straujiem soļiem tuvojas 1. septembris jeb Zinību diena, kad atzīmēsim jauna mācību gada sākumu. Lai radītu svētku sajūtu skolēniem, studentiem, skolotājiem un visiem, kam šī diena ir nozīmīga, koncertzāles “Latvija” amfiteātrī norisināsies muzikāla tikšanās ar dziedātāju Emīliju, hiphopa izpildītāju March un dīdžeju Slīmests Slaists, bet programmas noslēgumā Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons 2020” kategorijas “Gada debija”  ieguvēja Katō.

Muzikālo tikšanos plkst. 13.00 atklās PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskolas” audzēkņi un skolotāji. Pēc tam uz skatuves kāps jaunā un talantīgā ventspilniece Emīlija Jermola, kuras piecu dziesmu albums “Augustā” iznācis š.g. 25. augustā. Emīlija sevi pieteikusi mūzikas pasaulei ar dziesmām “Bites” un “Augustā”, pavisam nesen iznācis arī nākamais singls un video – dziesmai “Atspulgs”, kas ir Emīlijas duets ar dziedātāju Miķeli Putniņu.

March jeb Martins Šimpermanis jau debitējis hiphopa un repa lauciņā, izlaižot savu pirmo albumu “The Ride” 15 gadu vecumā un veiksmīgi iesaistoties ASV hiphopa leģendas Redman organizētajā projektā “Come Get It Playlist”. To pats mākslinieks vērtē kā nepārprotamu apliecinājumu tam, ka ir izvēlēta pareizā niša. March par savu mūziku: “Neatkarīgi no temata vienmēr mēģinu visu līdz klausītājiem nogādāt ar pozitīvu stilu. Vēlos, lai mana mūzika cilvēku prātos raisa pozitīvismu un labas domas.”

Programmas noslēgumā uzstāsies jaunās paaudzes mūziķe Katō. Māksliniece savu mūziku raksturo kā Indie-pop un tās radīšanai iedvesmojas no savas pieredzes un novērojumiem, kas dziesmas padara sirsnīgas un viegli uztveramas – tādas, kurās teju katrs var atrast daļiņu no sevis. Katō dziesmas ir iekarojušas vairāku Latvijas radio staciju topu virsotnes – debijas singls “Es gāju par tālu” Latvijas Radio 2 “Muzikālās bankas 2019” apbalvošanas ceremonijā atzīta par gada 10. vērtīgāko dziesmu.

Apmeklējot Zinību dienu, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

 

Foto: Kristaps Anškens