Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Lībiešu kultūras dienas

. Plkst. 09:00

Lībiešu kultūras dienas - afiša

9. un 10. oktobrī Ventspilī notiks septītās Lībiešu kultūras dienas. Svētku dienu otrā diena sestdien, 10. oktobrī, sāksies plkst. 9.00 ar īsu piemiņas brīdi pie lībiešu dzejnieka Jāņa Prinča pieminekļa, bet plkst. 10.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks zinātniski pētniecisko  lasījumu sesija Latvijas Universitātes Lībiešu institūta un draugu stāsti.

Lasījumu sesijā novadpētniece Baiba Šuvcāne stāstīs par visu laiku ievērojamākā lībiešu literāta, kultūras un sabiedriskā darbinieka Kārļa Staltes, kuram šogad aprit 150 gadi, dzīvi un darbiem.

Savukārt Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta pētnieki iepazīstinās ar dažādiem priekšmetiem un dokumentiem no institūta krājumos nonākušajām lībiešu kolekcijām, kas ir gan unikālas lībiešu kultūras un valodas liecības, gan kalpo kā avoti institūta pētījumos par lībiešu valodu un kultūru.

Plkst. 14.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks “Līvõ kultūr sidām” (Lībiešu kultūras centra) izdotās Kārļa Staltes dzejas grāmatas “Rikāz rānda/Bagātā jūrmala” atvēršana un dzejas lasījumi. Grāmatā ir iekļauti 23 Kārļa Staltes dzejoļi 17 mūsdienu latviešu dzejnieku atdzejojumā. Pasākuma laikā Kārļa Staltes dzejoļus lībiešu valodā lasīs dzejnieki Valts Ernštreits un Baiba Damberga, bet latviešu valodā autori – Guntars Godiņš, Raimonds Kiriķis, Inga Pizāne un Kārlis Vērdiņš.

Noslēdzot Lībiešu kultūras dienu pasākumus, sestdien, 10. oktobrī, plkst. 18.00  koncertzālē Latvija  izskanēs koncertstāts “Kuolm randõ/Trīs krasti”kurā apvienojas trīs profesionālu lībiešu dzejnieku – Baibas Dambergas, Valta Ernštreita, Kempju Kārļa (Karl Pajusalu) – dzeja līvu valodā ar četru profesionālu mūziķu radītām šīs dzejas sajūtām mūzikā. Katrs skaņdarbs ir stāsts par lībiešu kultūrtelpu – tās valodu, spēku, ietekmi, atbildību, spītību, cerību, maģiju, augstāku mērķi, vienotību, mīlestību, turpināšanos, saglabāšanu un nebaidīšanos no izaicinājuma. Koncertu papildinās arī trīs dziesmas ar Kārļa Staltes vārdiem no dzejas grāmatas “Rikāz rānda/Bagātā jūrmala”. Koncertstāstu stāstīs mūziķi Staņislavs Judins (kontrabass), Austris Kalniņš (taustiņinstrumenti), Ernests Mediņš (sitaminstrumenti), Elīna Ose (vokāls). Mākslinieciskā vadītāja: Elīna Ose

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Ieeja uz koncertstāstu “Kuolm randõ/Trīs krasti” ar ieejas kartēm, kuras iespējams saņemt, sazinoties pa e-pastu: [email protected]

Gan ikdienā, gan pasākuma laikā lūgums ņemt vērā spēkā esošos ierobežojums – ievērot 2 metru distanci, kā arī, ja ir saslimšanas simptomi, tad palikt mājās, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.