Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Met Meteni Ventspilī!

. Plkst. 10:00

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs un Ventspils Kultūras centrs aicina 6. un 7. februārī no plkst. 10.00 – 15.00 uz Meteni!

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) nedēļas nogalē, 6. un 7. februārī no plkst. 10.00 – 15.00, sadarbībā ar Ventspils Kultūras centru, mazas mājsaimniecības un ģimenes tiek gaidītas, lai kopīgi maskojoties un spēlējot spēles, atvadītos no ziemas. Muzeja brīvdabas teritorijā būs apskatāmas Meteņu maskas, notiks zābaku, bumbu un bundžu mešanas sacensības, ja varēs slēpot un šļūkt ar ragaviņām – būs kalni un lejas, būs arī Meteņu dienas ticējumi un ugunskura vieta, kur sasildīties un katru apmeklētāju gaidīs mazs, gards pārsteigums.

Piejūras brīvdabas muzejā skatāmos desmit masku tēlus – Vecīti, Katrīnu, Dzērvi, Nāvi, Garo sievu, Mazo vīriņu, Āzi, Miežvilku, Ķekatu un pašu Budēli darinājuši Latvijas folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts un folkloras kopas “Grodi” vadītāja Aīda Rancāne. Pieredzējušie folkloristi par savu veikumu izsakās šādi: “Latviešu tradicionālo masku izstāde demonstrē mūsu senču dzīvesziņu un to veidu, kādā satiekamies ar citādo – mītisko un viedo tēlu pasauli. Izstādē ir eksponēti tēli no dažādām masku grupām, kas viesojas mūsu mājās no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Maskas darinātas, balstoties uz teicēju liecībām un pētnieku aprakstiem. Tēlu veidošanā izmantoti tikai dabīgas izcelsmes materiāli un priekšmeti, kas sastopami latviešu zemnieku sētās un pēc sava atbilstošā pielietojuma beigām, pielāgoti masku tērpiem.”

Lielāku svētku sajūtu varēs iegūt nolasot QR kodu – pastaigā varēs noklausīties folkloras kopas “Laipa” priekšnesumus.

Gaidīsim ventspilniekus Piejūras brīvdabas muzejā sestdien un svētdien, no plkst. 10.00 – 15.00, lai kopīgi izpurinātu ziemai kažoku! Protams, arī Metenī, ievērojot valstī noteiktos distancēšanās un pulcēšanās nosacījumus.