Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Lāčplēša diena

Ik gadu 11.novembrī visā Latvijā un arī Ventspilī tiek atzīmēta Lāčplēša diena. Ventspils Kultūras centrs aicina Lāčplēša dienā iedegt gaismu logā, godinot un pieminot Latvijas Brīvības cīņās kritušos varoņus.

Tāpat aicinām individuāli vai savas mājsaimniecības ietvaros nolikt ziedus un ieturēt klusuma brīdi pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas Ventspils Esplanādē, kā arī pie Baltā krusta un Nezināmā kareivja kapa Meža kapos. Individuāli ziedus dosies nolikt arī Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes un Ventspils Kultūras centra pārstāvji.

Kā ierasts Ventspils Kultūras centra folkloras kopas “Laipa” vadītāja Ligita Vaļuka Reņķa dārzā Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai no svecītēm veidos Uguns zīmi. Aicinām individuāli vai savas mājsaimniecības ietvaros nolikt arī savu svecīti, vairojot Uguns zīmes spēku.

1919.gada 11.novembrī Latvijas armija sakāva Pulkveža Bermonta komandēto armiju. Uzvara pār Bermonta armiju nodrošināja Latvijas neatkarības nostiprināšanos un valsts pastāvēšanu.  Kopš tā laika visā Latvijā 11.novembrī tiek atzīmēta Lāčplēša diena, kad pieminam un godinām ikvienu, kurš piedalījās Brīvības cīņās.

Iededz gaismu logā!