Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Saulstāvju mistērija pie jūras

. Plkst. 22:30

Vasaras Saulstāvji ir viens no četriem galvenajiem Saules gada punktiem, kuru laikā – 21. jūnijā aicinām uz Ventspils pludmali, kur no plkst. 22.30 varēsim ļauties Saulstāvju maģiskās noskaņas mūzikai un godu uguns aizdegšanai kopā ar postfolka apvienību “Saule i tuvāk”. Apmeklētāju ērtākā piekļuve norisēm pa pludmales 6.laipu.

Jau gadu tūkstošiem šai dienai ir bijusi milzīga nozīme mūsu senču dzīvē, kuri dzīvoja harmonijā ar dabu un respektēja dabas ciklus un likumus. Tā rosina ļaudis savienoties ar dabas dziedinošo spēku un piedzīvot spēcīgas emocijas, lai šajā maģiskajā brīdī, kad Saules ceļš vēl ir savā spēka punktā, cilvēks var smelties spēku, gaismu un jaudu. Sakoptā un reizē neskartas dabas ieskautā Ventspils pludmale ir kā radīta, lai tajā svinētu Saulstāvjus un ļautos to spēkpilnajai mistērijai.

Liepājas postfolka apvienība “Saule i tuvāk” aktīvi darbojas jau 6 gadus, izpildot pašu aranžētas tautas dziesmas un savas oriģināldziesmas. Etnogrāfisko kokļu skanējumu papildina perkusijas un dažādi netradicionāli tautas instrumenti. 2022. gada sākumā izdots grupas pirmais mūzikas albums “Aiz ezera”. Albumā apkopotas 13 apvienības radītās oriģināldziesmas. Dažām latviešu tautasdziesmām tapušas oriģinālas melodijas, saglabājot tautasdziesmu vēstījumu, taču vairumam dziesmu vārdu un mūzikas autori ir paši dalībnieki. “Saule i tuvāk” savas dziesmas spēlē 432hz frekvencē – Visuma dziedinošajā frekvencē, kas līdzsvaro ķermeni, prātu un klausītājus aizvedīs uz katra cilvēka svarīgāko vietu zem šīs Saules – atpakaļ pie sevis.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Projekts tiek realizēts ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.