Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Detalizētu informāciju par Kultūras centra privātuma politiku skatīt šeit.

Zilā karoga pacelšana

. Plkst. 11:00

Starptautiskais vides izglītības fonds Ventspils pilsētas pludmalei šī gada sezonai piešķīris Zilo karogu, kurš svinīgi mastā tiks pacelts 1. jūnijā plkst. 11.00. Līdz ar to tā būs jau 26. sezona pēc kārtas, kopš varēsim baudīt vasaru Ventspils pludmalē, virs galvas lepni plīvojot Zilajam karogam.

Starptautiskais vides izglītības fonds, piešķirot Zilo karogu, vērtē pašvaldības darbu pēc 33 kritērijiem, kas sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un drošība.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū un tā ir viena no  Starptautiskā vides izglītības fonda aktivitātēm. 1999. gadā, kad Ventspils pludmale pirmo reizi to saņēma, tā bija pirmā Zilā Karoga pludmale Baltijas valstīs.

Detalizētāka informācija par Zilā Karogu kustību  http://www.videsfonds.lv/lv/zilais-karogs;   www.blueflag.org.

Visā Latvijā Zilie karogi šovasar plīvos 1 jahtu ostā un 12 peldvietās  – Ventspilī, Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Kuldīgas novadā, Saulkrastu novadā, Limbažu novadā un Jēkabpils novadā.